معاون هماهنگی امور مناطق سازمان پارک ها و فضای سبز تبریز از کاشت ۵۰۰ هزار اصله درخت و درختچه های زینتی در طول فصل کاشت پاییزه در این شهر خبر داد.

به گزارش تبریزمن، به  نقل از روابط عمومی این سازمان، علی کوشکسرا با اعلام این خبر اظهار کرد: در این راستا ۲۰۰ هزار اصله درخت و ۳۰۰ هزار انواع بوته و درختچه های زینتی در نقاط مختلف تبریز کاشته می شود.

وی با اشاره به اینکه در این طرح انواع مختلفی از درختچه های زینتی کاشته می شود، گفت: ختمی، زرشک، اسپیره، پیچ امین الدوله، پیچ اناری و چند نوع درخت و درختچه دیگر از جمله این گونه ها برای کاشت پاییزه در تبریز هستند.

کوشکسرا اضافه کرد: هم اکنون مناطق مختلف تبریز در مرحله خرید گونه ها هستند و عملیات کاشت پاییزه از آبان ماه آغاز می شود.

معاون هماهنگی امور مناطق سازمان پارک ها و فضای سبز تبریز در بخش دیگری از سخنان خود به لزوم طراحی در کاشت انواع گونه ها در سطح شهر هم اشاره کرده و افزود: تنوع، زیبایی، کیفیت، نظم و طراحی گونه های کاشته شده توسط مسئولان فضای سبز مناطق با دقت مورد ارزیابی قرار می گیرد.

کوشکسرا با تاکید بر اهداف کاشت پاییزه در تبریز، اظهار کرد: این اقدام با هدف واکاری درختان در مسیرها و خیابان های اصلی شهر و همچنین توسعه قضای سبز در نقاط برون شهری تبریز انجام می شود.

به گفته مدیر عامل سازمان پارک های شهرداری تبریز، سرانه فضای این شهر برای داخل شهر ۳٫۵ و برای خارج از شهر ۸٫۲۳ مترمربع است.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :