مدیر کل تأمین اجتماعی آذربایجان شرقی گفت: دومیلیون و ۵۰ هزار نفر از جمعیت استان تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار دارند که این رقم ۵۳ درصد جمعیت استان را شامل می شود.

به گزارش تبریزمن، جعفر سمساری اظهار کرد: ۲۸ شعبه این اداره کل در سطح استان فعال است که از این تعداد شش شعبه اقماری و شش کارگزاری خدمات ارائه می دهند.

وی ادامه داد: در ۹ ماه گذشته سال جاری ۱۱هزار و ۲۵۰ میلیارد ریال از بابت تعهدات بلند مدت و کوتاه مدت سازمان تأمین اجتماعی در استان پرداخت شده است.

سمساری خاطرنشان کرد: در این مدت همچنین هفت هزار و ۳۰ میلیارد ریال به ۱۳۰ هزار مستمری بگیر و بازنشسته اصلی تحت پوشش این اداره کل پرداخت شده است.

وی گفت: در این مدت ۱۸۰ میلیارد ریال نیز از بابت هزینه های درمان و کمک های قانونی از جمله پروتز واروتز، کمک هزینه ازدواج، کمک هزینه کفن و دفن به بیمه شدگان پرداخت شده است.

مدیر کل تامین اجتماعی آذربایجان شرقی اضافه کرد: همچنین ۸۰۰ میلیارد ریال از بابت مقرری بیمه بیکاری و ۲۰۰ میلیارد ریال نیز از بابت تعهدات کوتاه مدت، غرامت دستمزد ایام بارداری و غرامت دستمزد ایام بیماری، به بیمه شدگان تحت پوشش پرداخت شده است.

وی افزود: با تعامل مؤثر با صنعتگران و تولیدکنندگان در راستای دستیابی به اشتغال پایدار، زمینه اشتغال مجدد تعدادی از مقرری بگیران بیمه بیکاری فراهم شده است.

سمساری ادامه داد: در همین راستا تعداد مقرری بگیران از ۱۱ هزار و ۱۰۰ نفر در اسفند ماه سال ۹۲ به ۱۰ هزار و ۴۰۰ نفر در حال حاضر کاهش یافته است.

وی اظهار کرد: سازمان تامین اجتماعی به عنوان اولین خریدار و دومین تولید کننده درمان پس از وزارت بهداشت در کشور است و از این رو برای ارایه خدمات بهتر برای شهروندان تلاش می کند.

مدیر کل تامین اجتماعی استان با اشاره به رکود اقتصادی حاکم بر کشور ناشی از اعمال تحریم ها ابراز امیدواری کرد با اجرای برجام شاهد رونق اقتصادی و ایجاد اشتغال در کارگاه ها و صنایع تحت پوشش این سازمان باشیم.


Galaxy S7 - 944 x 150

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :