مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) آذربایجان شرقی گفت: ۵۶ مرکز نیکوکاری فعال در سطح استان کمک های مردم و خیران نیکوکار را جمع آوری و بین نیازمندان توزیع می کنند.

به گزارش تبریزمن، به نقل از روابط عمومی کمیته امداد امام خمینی (ره)آذربایجان شرقی ‘حسین دشتی’ روز یکشنبه افزود: ارزش کمک های جمع آوری و توزیع شده نقدی و غیر نقدی در مراکز نیکوکاری استان طی سال گذشته بیش از ۱۴۵ میلیارد ریال بوده است.

وی ادامه داد: مراکز نیکوکاری استقلال مالی و اداری دارند و نیازمندان منطقه خود را تحت پوشش قرار می دهند.

دشتی بیان کرد: آذربایجان شرقی جزو استان های پایلوت برای تفویض اختیارات کمیته امداد به مراکز نیکوکاری انتخاب شده است که عملکرد این مراکز در شهرستان اسکو نتایج ارزشمندی را در پی داشته است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار کرد: برخی نیازهای خانواده های تحت پوشش هم به مراکز نیکوکاری واگذار شده که رضایت مردم و مسئولان را در این موضوع در پی داشته است.

دشتی با تاکید بر اینکه هر مسجد می تواند مرکزی برای کمیته امداد باشد و مردم امور محرومان را مدیریت کنند، افزود: در سال جاری نیز ماموریت های دیگری به مراکز نیکوکاری بر اساس توانایی و ظرفیت، واگذار می شود.

وی با بیان اینکه شبکه های نیکوکاری باید محل رفت و آمد خیران و نیکوکاران باشد، تشریح کرد: در این میان ائمه جماعت مساجد می توانند نقش کلیدی در ترویج و گسترش این شبکه ها داشته باشند.

مدیرکل کمیته امداد آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه وظیفه شبکه های نیکوکاری امدادگری است خاطر نشان کرد: یکی از عوامل موفقیت این شبکه ها تعامل با موسسات خیریه و نیز خیرین نیکوکار استان است.

بر اساس سرشماری سال ۱۳۹۰ حدود سه میلیون و ۷۵۰ هزار نفر در آذربایجان شرقی سکونت دارند که از این تعداد ۶۹ هزار خانوار به تعداد ۱۳۵هزار مددجو، تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) هستند.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :