شرکت ترک، بزرگترین پروژه شمال غرب کشور را در تبریز اجرا خواهد نمود.

تبریزمن، سرویس شهری: از ماه آینده سیستم اتوماسیون در مجموعه شورای شهر راه اندازی خواهد شد.

این مطلب را شهرام دبیری رییس شورای شهر تبریز در صحن علنی جلسه امروز این نهاد مردمی اعلام کرد و گفت:بدین ترتیب از ماه آینده مکاتبات کاغذی حذف شده و امور اداری و رسمی به صورت اتوماسیون انجام خواهد گرفت و لذا امیدواریم در این راستا آموزش های لازم از سوی دفاتر اعضای شورا صورت پذیرد.

اسماعیل چمنی هم گزارشی از وضعیت کمیسیون سرمایه گذاری را در قالب پاور پوینت به اعضای شورا ارایه نمود و گفت:امر تشویق سرمایه گذاران داخلی و خارجی را تنها به نصب بنر در مقابل ادارات و معابر شهری محدود نکنیم زیرا اگر از سرمایه گذار داخلی حمایت جدی به عمل نیاورده و بستر لازم را برای فعالیت آنها فراهم نسازیم به طور حتم سرمایه گذاری خارجی نیز عملیاتی نخواهد شد.

وی ادامه داد:امروزه تمام مسایل اقتصادی و سرمایه گذاری از طریق تقویت بخش خصوصی صورت می گیرد و چه خوب است که ما نیز در این حوزه با دقت و سرعت حرکت نماییم.

چمنی رتبه ایران در جذب سرمایه گذاری جهان را ۱۳۳ عنوان کرد و افزود:متوسط میزان سرمایه گذاری کشورمان در منطقه نیز رتبه ۷۷ را داراست و این در حالی است که امروزه شهرها در بحث سرمایه گذاری با هم به رقابت می پردازند به طوری که این امر باید در بین کشورها صورت گیرد!

وی سپس تصاویری از برج ها، پارک های آبی، سالن های ورزشی، متروها و غیره در کشورهای پیشرفته و در حال توسعه دنیا را به حضار نشان داد که در آنها از سرمایه گذاری خارجی استفاده شده بود و بر چند تصویر در خصوص کشورهای افغانستان و عراق هم تاکید کرد که در مدت زمان چند ساله از پیشرفت بسیار قابل توجهی برخوردار شده اند.

رییس کمیسیون سرمایه گذاری بازدید گردشگران از برج ایفل را قابل تأمل دانست و اضافه کرد:نمی دانم ما چگونه باید از این موارد درس بگیریم! به طوری که تعداد ۷ میلیون نفر گردشگر در مدت یک ساله از برج ایفل بازدید کرده و مبلغ ۴۳۴ میلیارد یورو را عاید این کشور می کنند که ۷ هزار و ۸۰۰ برابر بودجه عمرانی استان آذربایجان شرقی است!

چمنی

چمنی در پایان اظهارات خود با ذکر این نکته که توسعه در خلاء اتفاق نمی افتد بلکه در قالب نیروهای واقعا توسعه یافته عملیاتی می گردد تاکید کرد:خودباوری، انگیزه به مدیران، تغییر نگرش حاکمیت، تغییر نگرش در مدیران شهرداری و خروج از روزمرگی، راه های برون رفت شهرداری تبریز از وضعیت بلاتکلیف کنونی می باشد که امیدواریم مورد توجه همگانی قرار گیرد.

در بخش دیگری از این جلسه، عوامل شهرداری تبریز کلیات لایحه بودجه را تشریح کرده و بررسی تفریغ بودجه نیز تا زمان تایید نهایی متمم آن از سوی فرمانداری به تعویق افتاد تا در اسرع وقت مورد واکاوی اعضای شورا قرار گیرد.

اما مهم ترین بخش جلسه این هفته شورای شهر، مربوط به بررسی لایحه شهرداری مبنی بر اجرای یک پروژه بسیار بزرگ با سرمایه گذاری شرکت ترک بود که بر اساس آن منتخبان مردم موافقت کردند تا این شرکت با آورده حدود یک هزار و ۲۰۰ میلیارد تومانی و شهرداری هم با آورده حدود ۳۰۰ میلیارد تومانی احداث آن را در پایانه اتوبوسرانی واقع در محدوده اتوبان پاسداران در مدت زمان ۴ ساله عملیاتی نمایند.

این پروژه که به گفته شهردار تبریز بزرگترین پروژه شمال غرب کشور محسوب می گردد با کاربری گردشگری، تجاری، مسکونی، رفاهی، ورزشی، خدماتی و غیره در زمینی به مساحت ۲۶ هکتار عملیاتی خواهد گردید که از طریق آن برای ۵۵۰ نفر نیز اشتغال ایجاد خواهد شد.

همچنین مقرر گردیده تا قسمت هتل این پروژه بزرگ تا سال ۲۰۱۸ مورد بهره برداری قرار گرفته و میزبان گردشگران خارجی در کنار سایر اقامتگاه های کلان شهر تبریز گردد.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :