شاید در خبرها خوانده باشید که در طی سال ۲۰۱۵ مرگ های حاصل از سلفی گرفتن بیشتر از تعداد مرگهای حاصل از حمله ی کوسه بوده است! همانطور که روز به روز بر محبوبیت این نوع عکاسی برای به اشتراک گذاشتن در شبکه های اجتماعی افزوده می شود داستانهای مرتبط با آسیب های حاصل از آن نیز بیشتر می شوند. در این مقاله نگاهی دقیق تر خواهیم داشت به آمار مرتبط با این مساله.

به گزارش تبریزمن، طی تحقیقات انجام گرفته مشخص شده است که از سال ۲۰۱۴ تا کنون ۴۹ نفر برای گرفتن سلفی جان خود را از دست داده اند. از این تعداد ۷۵ درصد آنها مذکر بوده و متوسط سنی آنها ۲۱ سال بوده است.
نگاهی دقیقتر به این آمار:

همانطور که می بینید هیچ موردی در خصوص مرگ افراد در اثر سلفی از سن ۳۲ سال به بالا وجود ندارد. و با وجود اینکه در کل خانم ها بیشتر از آقایان سلفی می گیرند، این مردها هستند که بیشتر برای چنین کاری دست به ریسک می زنند.
ولی چه ریسک هایی می کنند؟ نمودار پایین به بررسی این مورد می پردازید:

پس مشاهده می کنید که سه دلیل اصلی جان باختن، گرفتن سلفی در ارتفاعات، در نزدیکی یا داخل آب و بر روی ریل راه آهن هستند. در بین کشورها نیز هند با فاصله ی زیاد در رده ی اول صدمات ناشی از سلفی گرفتن است، پس از این کشور به ترتیب روسیه و ایالات متحده بیشترین تلفات را دارند. روسیه در سال ۲۰۱۵ حتی کمپینی برای اخطار دادن به شهروندانش در خصوص خطرات مرتبط با سلفی راه انداخت!

در بین تمامی دلایل مرگ انسانها در جهان سلفی در کنار اسکیت بورد و پایین تر از نیش زنبور قرار می گیرد:

سلفی گرفتن و به اشتراک گذاشتن آن با دوستان و آشنایان کاری لذت بخش است، ولی مانند هر کار دیگری باید مسائل ایمنی را جدی گرفت، از ساختمانها برای گرفتن سلفی آویزان نشوید! در داخل آب سلفی نگیرید و ریل راه آهن واقعاً جای سلفی گرفتن نیست!


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :