بشر همیشه رویای حضور و زندگی در سیارات دیگر را داشته است. اما این رویا، بدون وجود پناهگاهی امن و قابل اطمینان، دست یافتنی نیست. باماهمراه شوید تا به ۶ معماری مختلف از خانه‌های فضایی نگاهی داشته باشیم.

به گزارش تبریزمن، اخیرا کره مریخ توانسته نظر بسیاری از دانشمندان، علاقه‌مندان و البته فعالان حوزه فضا را به خود جلب کند. اما در این بین که بیشتر افراد سرگرم کره مریخ هستند، بسیاری هنوز فراموش نکرده‌اند که در کنار مریخ، سیارات دیگری نیز در منظومه شمسی وجود دارند. البته با پیش‌رفت و جستجوی سیارات جدید، هر روز نیاز به پناهگاهی امن و قابل اطمینان بر روی سطح این سیارات حس می‌شود.

این پناهگاه‌ها باید بتوانند قابل سکونت باشند، امکان تحقیق در آن وجود داشته باشد و همچنین فضانوردان بتوانند در آن کشاورزی کنند. در این معماری‌ها می‌توان ترکیبی از علم و کشاورزی را مشاهده کرد. اما نتایج، هیچ شباهتی به خانه‌های زمینی ندارند. بیشتر طرح‌های موجود، از روش‌ها و ابزار آلات نو و خلاقانه‌ای برای ساخت این پناهگاه‌ها بهره می‌برند. از جمله این روش‌ها می‌توان به استفاده از انرژی خورشیدی، چاپ سه‌بعدی، مواد سطح سیارات و البته قابل حمل بودن اشاره کرد.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :