معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی با تاکید بر اینکه تمامی دستگاه های خدمت رسان در راستای تکریم مهمانان نوروزی تلاش می کنند گفت: کیفیت ارائه خدمات به مسافران نسبت به سال های گذشته افزایش یافته و ۶۰ درصد ظرفیت هتل های استان پر است.

به گزارش تبریزمن، محمدصادق پورمهدی روز چهارشنبه در حاشیه بازدیدهای میدانی خود در گفت و گو با خبرنگاران افزود: خوشبختانه مهمانان داخلی و خارجی که به این استان سفر کرده اند، از کیفیت خدمات رضایت داشته اند.

وی ادامه داد: به وضع موجود قانع نیستیم و ضروری است بیش از پیش به موضوع گردشگری و آماده ساختن و بهبود بخشیدن زیرساخت ها توجه کرد.

پورمهدی با اشاره به باز بودن بازار تبریز از سوم فروردین ماه جاری به بعد گفت: مسافران بسیاری برای خرید و بازدید از بازار مسقف تبریز به عنوان بزرگترین بازار سرپوشیده جهان مراجعه می کنند که در سال های گذشته این بازار در ایام نوروز تعطیل می شد.

وی با اشاره به انتخاب تبریز به عنوان شهر نمونه گردشگری کشورهای اسلامی در سال ۲۰۱۸ اظهار کرد: وظیفه دولت آماده کردن زیرساخت هاست و نقش اصلی را بخش خصوصی، اصناف، هتلداران و آژانس های مسافرتی ایفا می کنند.

معاون عمرانی استاندار همچنین در خصوص اسکانان مهمانان نوروزی در هتل ها و مراکز اقامتی استان گفت: تاکنون ۶۰ درصد ظرفیت هتل ها و مراکز اقامتی استان پر شده و پیش بینی می شود این رقم در هفته دوم افزایش یابد.

وی با بیان اینکه در مراکز اقامتی آموزش و پرورش استان مهمانان دیگری به جز کارکنان این وزارت پذیرش نشده است، ادامه داد: تا کنون هشت هزار و ۵۰۰ نفر در این مراکز اسکان یافته اند.

معاون استاندار آذربایجان شرقی از مراکز اقامتی آموزش و پرورش، هتل های تبریز، بازار تبریز و شیرخوارگاه احسان بازدید کرد.
آذربایجان شرقی به دلیل زیبایی های طبیعی و تاریخی خود از جمله مقاصد مهم گردشگری در تعطیلات نوروز هر سال می باشد.

سال گذشته افزون بر چهار میلیون و ۵۰۰ هزار نفر به این استان سفر کردند که نسبت به سال قبل از آن حدود ۱۰ درصد رشد داشت.

شهرستان های ۲۲ گانه آذربایجان شرقی امسال نیز میزبان شمار زیادی گردشکر از نقاط مختلف میهن اسلامی مان است که برای گذراندن تعطیلات و استفاده از جاذبه های تاریخی و طبیعی و مراکز خرید آن به ویژه در منطقه آزاد ارس به این خطه سفر کرده اند.


Galaxy S7 - 944 x 150

کلیدواژه ها : ,

این خبر را به اشتراک بگذارید :