رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت آذربایجان‌شرقی گفت: ۶۰ واحدهای تولیدی آذربایجان‌شرقی در تملک بانک‌ها قرار دارد که در تلاشیم این واحدها دوباره به چرخه تولید بازگردند.

به گزارش تبریزمن، حسین نجاتی در جلسه بررسی وضعیت واحدهای صنعتی در تملک بانک‌ها با اشاره به حمایت همه جانبه دولت از واحدهای تولیدی کوچک و متوسط افزود: دولت تدبیر و امید از هر راهکاری برای ارتقاء توان تولید و تثبیت اشتغال واحدهای تولید و صنعتی استفاده خواهد کرد .

وی خواستار همکاری و مساعدت ویژه بانک‌ها برای راه اندازی مجدد آن دسته از واحدهای تولیدی استان شد که زمین و یا وثایق آن‌ها در تملک بانک است .

وی افزود: آنچه در قانون رفع موانع تولید آمده بانکها را از بنگاه‌داری منع کرده طبق همین اصل بانک‌ها می‌بایست هرچه سریعتر نسبت به تعیین تکلیف واحدهای تولیدی اقدام کرده تا بستر برای تولید مجدد واحدها فراهم شود.

گفتنی است، در این جلسه مقرر شد کلیه مدیران بانک ها نهایت همکاری را با صاحبان صنایع در جهت راه اندازی واحد های تحت تملک بانکی به عمل آورده و در صورت لزوم مواردی که در کارگروه استانی قابل حل نیست در کارگروه ملی مطرح و راه حل های مربوطه ارائه شود.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :