تیم فوتبال تراکتورسازی چهارشنبه ۵ اسفند در سری مسابقات لیگ قهرمانان آسیا در سال ۲۰۱۶ به مصاف الجزیره امارات خواهد رفت.

تبریزمن، سرویس ورزش: فصل جدید لیگ قهرمانان آسیا در سال ۲۰۱۶ از ۲۳ فوریه یعنی روز سه شنبه ۴ اسفند آغاز خواهد شد و تیم های تراکتورسازی، ذوب آهن و سپاهان سه نماینده کشورمان در این مسابقات می باشد که تیم فوتبال تراکتورسازی تبریز در اولین دیدار خود روز چهارشنبه ۵ اسفند ماه راس ساعت ۱۶ در ورزشگاه یادگار امام به مصاف الجزیره امارات می رود.

تراکتورسازی الجزیره

الجزیره ای که در پلی آف این رقابتها توانست در ضربات پنالتی تیم قدرتمند السد قطر را که از بازیکنانی همچون ژاوی و مرتضی پورعلی گنجی مدافع تیم ملی کشورمان بهره می برد شکست دهد و در گروه C این رقابتها که شامل پاختاکور ازبکستان، الهلال عربستان و تراکتورسازی می باشد قرار بگیرد.

شششششششش

در ادامه توضیحاتی درباره این باشگاه اماراتی ارائه خواهیم داد که دانستن این نکات خالی از لطف نیست:

باشگاه الجزیره امارات به عربی: نادی الجزیرة الإماراتی یک باشگاه فوتبال از امارات متحده عربی است که در شهر ابوظبی قرار دارد، مالک این باشگاه شیخ منصور بن زاید بوده و این باشگاه هم اکنون جزو پرطرفدارترین باشگاه‌ها در امارات و شهر ابوظبی است.

photo_2016-02-20_17-58-22 photo_2016-02-20_17-58-29 photo_2016-02-20_17-58-40 photo_2016-02-20_17-58-51 photo_2016-02-20_17-59-24

باشگاه الجزیره در سال ۱۹۷۴ در پی ادغام دو باشگاه الخالدیه و البطین تاسیس شد. این دو باشگاه از ابتدا در شهر ابوظبی قرار داشتند که از پیش نیز دوستی بین این دو باشگاه برقرار بود.

این باشگاه یک بار (فصل ۱۱-۲۰۱۰) به مقام قهرمانی لیگ امارات رسیده است، علاوه بر فوتبال باشگاه الجزیره در رشته‌های هندبال، والیبال، شنا و بولینگ نیز تیم دارد.

محمد بن زاید

ورزشگاهی که در سال ۱۹۸۰ در ابوظبی ساخته شد، این ورزشگاه که به مساحت ۱۰۵ در ۶۸ بوده و گنجایش این استادیوم ۴۲۰۵۶ نفر می باشد، این استادیوم فقط مختص تیم الجزیره امارات می باشد.

محمد بن زاید

تیم فوتبال الجزیره امارات بعد از نتایج ضعیفی که با والتر زانگا گرفت وی را برکنار کرد و تن کیت هلندی را جانشین وی کردند، که تیم فوتبال الجزیره با این مربی هلندی هم نتایج بدی را نگرفته است.

تن کیت

تیم فوتبال الجزیره در رقابتهای لیگ امارات در گروه چهارده تیمی این رقابتها در رده هشتم قرار دارد.

تیم فوتبال الجزیره بازیکنان شاخصی را در اختیار دارد که می توان این چنین گفت که این بازیکنان نتیجه بازی را مشخص می کنند که یک به یک معرفی خواهیم کرد.

SUD_FTGP23

علی خسیف

اولین بازیکنی که به آن می پردازیم سنگربان ملی پوش و کاپیتان این تیم است، یعنی علی خسیف، از نکات بارز این دروازه بان می توان به تیزهوشی و اعتماد به نفس فوق العاده بالایش اشاره کرد که در مواقع حساس به داد تیم می رسد.

علی خسیف

تیم الجزیره زیاد در خط دفاعی عملکرد خوبی ندارد و این را نیز از نتایج اخیر این تیم می توان دید که این تیم در خطوط دفاعی مشکل دارد  این می توان خبر خوبی برای تیم تراکتورسازی باشد.

از خط دفاعی که می گذریم به خطوط میانی و خط هافبک می رسیم جایی که دو بازیکن خارجی این تیم حضور دارد،  یکی پارک جونگ وو و دیگری تیاگو نوس حضور دارند.

پارک جونگ وو

این بازیکن کره ای که بیشتر در پست هافبک دفاعی بازی می کند نقش بسزایی در خطوط میانی زمین را ایفا می کند و جنگندگی از نکات بارز این بازیکن کره ای می باشد.

پارک چونگ وو

تیاگو نوس

هافبک چپ پای  برزیلی که می توان ستاره این تیم اماراتی نیز نامید نقش مهمی در تیم ایفا می کند، بازی سازی از وظایف این بازیکن برزیلی می باشد که این وظیفه محول شده را به خوبی انجام می دهد و مهاجمان تیمش را بخوبی تغذیه می کند.

تیاگو ناواس

تیاگو علاوه بر اینکه بازی ساز قهاری است در زمینه ضربات ایستگاهی نیز تبحر خاصی دارد و معمولا ضربات ایستگاهی را که برای یک چپ پای تخصصی نیاز است را این بازی کن پشت آن می ایستد و معمولا ۸۰ الی ۹۰ درصد ضربات این بازیکن در چهارچوب بوده و اکثرا به گل ختم می شود.

یکی از خطرناکترین خطوط تیم الجزیره خط حمله این تیم می باشد، خطوطی که در آن علی مبخوت آقای گل جام ملتهای آسیا ۲۰۱۵ استرالیا ، میرکو ووچینیچ مهاجم ایتالیایی سابق یوونتوس و رم، کیوین جونس ترینیداد توباگویی معروف به دیدیه دروگبا حضور دارند.

علی مبخوت

مهاجم جوانی که در جام ملتهای آسیا ۲۰۱۵ در استرالیا خوش درخشید و توانست آقای گلی این رقابتها را از آن خود کند، بازیکنی تیزهوش و گریز پا که هر خطوط دفاعی را با سرعت بالایش بهم می ریزد.

مبخوت

این تنها نقطه قوت این بازیکن اماراتی نیست چرا که همانند هم تیمی برزیلیش تبهر خاصی در ضربات ایستگاهی دارد و معمولا ضرباتی را که یک بازیکن راست پا بهتر می تواند بزند را پشتش می ایستد و با درصد بالایی توپ هایش وارد دروازه می شود.

میرکو ووچینیچ

مهاجم نامدار ایتالیایی که سابقه بازی در تیم های یوونتوس و آس رم دارد میرکو ووچینیچ چندان در این تیم موفق نبوده و باید دید این بازیکن عملکردش مقابل تراکتورسازی چگونه خواهد بود.

میرکو ووچینیچ

کینوین جونز

این مهاجم ترینیداد توباگویی که به دیدیه دروگبا نیز معروف است بیش از این در تیم کاردیف سیتی انگلیس بازی می کرد و معمولا بیشترین بازی هایش را در این کشور انجام داده است و وی سابقه پوشیدن پیراهن تیم ملی ترینیداد توباگو را نیز دارد.

کوین جونز

اولین دیدار این دو تیم در ۸ اسفند ۹۱ در ورزشگاه یادگار امام برگزار شد، که در آن دیدار خاطره انگیزی که جای جای استادیوم یادگار امام مملو از عاشقان سرخی بود که برای دیدن تیمشان در یک تورنمنت بین المللی لحظه شماری میکردند و به ورزشگاه آمده بودند و بیش از ۷۰ هزار نفر از نزدیک شاهد این بازی بودند.

imagedisplay (14)

هواداران تیم فوتبال تراکتورسازی که از ساعات اولیه صبح با حضورشان شور و شوق خاصی به این ورزشگاه و بازی دادند، به حدی که بازیکنان الجزیره پس از ورود به زمین بازی از شدت تعجب و هیجان با گوشی های موبایلشان از بزرگی و عظمت هواداران تراکتورسازی فیلمبرداری کرده و این لحظات را ثبت و ضبط کردند.

imagedisplay (17)

سیدمهدی سید صالحی در دقیقه ۳۷ با پاس گل فلاویو لوپز اولین گل این بازی را به ثمر رسید و نیمه نخست بازی با همین یک گل به پایان رسید و در ابتدای نیمه دوم جواد کاظمیان گل دوم قرمزپوشان را به ثمر رساند و دقیقه ۷۹ علی مبخوت با پاس گل ریکادو اولیویرا یکی از گلهای خورده را جبران کرد و دقیقه ۸۱ نیز مسعود ابراهیم زاده با پاس سیدمهدی سیدصالحی توانست گل سوم و تیر خلاص را به قلب اماراتی ها بزند.

imagedisplay (13)

بازی برگشت این دو تیم نیز در تاریخ ۴ اردیبهشت ماه سال ۹۲ در ابوظبی امارات و در ورزشگاه محمد بن زاید برگزار شد و در نیمه نخست بازی ریکاردو اولیویرا دروازه تراکتورسازان را باز کرد و دقیقه ۹۲ سوبیت خاطر گل دوم تیم الجزیره را وارد دروازه مهدی ثابتی کرد.

photo_2016-02-20_18-18-04

هدایت تیم فوتبال تراکتورسازی را در آن دو بازی برعهده تونی اولیویرا بود، تونی اولیویرا که دوماهی است هدایت تیم تراکتورسازی را به قلعه نویی سپرده است باید دید اینبار که سکان هدایت به قلعه نویی سپرده شده است تیم تراکتورسازی برابر الجزیره و در لیگ قهرمان آسیا چه نتیجه ای خواهد گرفت.

photo_2016-02-20_18-19-04

گزارش: مهیار قهرمانزاده


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :