نمایندگان حاضر در حوزه های رای گیری، میزان مشارکت مردم در انتخابات را بسیار خوب و امیدوارکننده دانستند.

تبریزمن، سرویس سیاسی: خبرنگاران تبریزمن در چند حوزه انتخاباتی مستقر هستند و اخبار لحظه به لحظه را به مخاطبان خود می رسانند.

نجفی نماینده فرماندار حوزه انتخابیه مسجد شعبان تبریز با اشاره به حضور گسترده شهروندان در انتخابات امروز به تبریزمن گفت:خوشبختانه بعد از ساعت ۱۰ صبح امروز، این حوزه بزرگ با خیل عظیمی از جمعیت روبرو شد به طوری که تاکنون حدود ۸۰۰ برگ رای به مراجعان داده شده تا نسبت به درج اسامی کاندیدهای مورد علاقه شان اقدام نمایند.

وی شایبه خرید رای برخی از مردم توسط هواداران یکی از نامزدهای زن حوزه تبریز، اسکو و آذرشهر را تکذیب کرد و افزود:چنین مورد مشکوکی مشاهده نکردیم اما قبل از ظهر دو نفر آمده بودند و حوزه را زیرنظر داشته و اذعان می کردند قصد تخمین مشارکت مردم را دارند که البته به خوشی فیصله یافت.

نماینده فرماندار در حوزه انتخابیه مسجد شعبان از میزان علاقه مردم به هر یک از جناح های کشور در زمان رای گیری اظهار بی اطلاعی کرد.

فیروز شامی اقدم نماینده فرماندار تبریز در حوزه انتخابیه مسجد آیت الله طباطبایی واقع در چهارراه باغشمال در گفتگو با تبریزمن، حضور مردم را بسیار پررنگ توصیف کرد و گفت:باید قدر این ملت را دانست، به راستی که مردم خوبی داریم.

nejati (3 of 28)

وی تعداد برگه های رای مورد استفاده این حوزه را حدود ۴۰۰ برگه دانست و افزود:نامزدهایی که قصد انصراف داشتند باید زودتر اطلاع می دادند تا خللی در امر برگزاری انتخابات و حق و حقوق شهروندان به وجود نیاید، هر چند که مشکل خاصی هم پیش نیامد و فورا به مردم اعلام گردید.

شامی اضافه کرد:تاکنون مورد خاصی در زمینه تخلفات انتخاباتی در این حوزه انتخابیه مشاهده نشده است.

یک گروه از جوانان شهرمان نیز پس از انداختن آرای خود به صندوق رای، مشارکت در این حماسه سیاسی را وظیفه نسل جوان کشور دانسته و تاکید کردند که نباید با قهر مردم از انتخابات، اوضاع کشورمان تغییر یافته و برخی جریان ها تندروی نمایند.

حوزه انتخابیه ویژه شهروندان ارمنی تبریز نیز به عنوان شعبه ارامنه شمال کشور در محل سالن خلیفه گری ارامنه آذربایجان با حضور اکثریت آنها برگزار شد.

شهروندان ارمنی تبریز علاوه بر انتخاب کاندیدهای مجلس خبرگان همانند سایر حوزه های این شهر، یک نفر را نیز به عنوان نماینده ارامنه شمال کشورمان روانه خانه ملت خواهند کرد.

به گفته عباس زاده نماینده فرماندار تبریز در این حوزه، از جمعیت حدود ۴۲۰ نفری ارامنه ساکن این شهر، بیش از ۳۰۰ تن از آنان آرای خود را به صندوق ریخته و مابقی نیز طبق سنوات قبل تا پایان وقت قانونی امشب در حوزه انتخابیه حاضر شده و به وظیفه خود عمل خواهند کرد.

وی افزود:این عزیزان در هر دوره از انتخابات با کمال آرامش و حضور بیش از ۹۰ درصدی به میدان می آیند تا در برنامه ریزی های کشورمان سهیم باشند که این امر نشان دهنده شعور بالای سیاسی ارامنه ساکن در کلان شهر تبریز است.

nejati (10 of 23)

به گزارش خبرنگار تبریزمن، مراجعه ۲ زن حدودا ۹۰ و ۹۵ ساله و یک مرد ۸۰ ساله نیز از جمله مواردی بود که نظر هر بیننده را به خود جلب نمود، به طوری که این عزیزان با قبول دشواری مسافت و تنهایی، وظیفه سیاسی و ملی خود را عملیاتی ساختند که بسیار قابل توجه بود!

خانواده های این اقلیت دینی نیز به ترتیب در سالن اخذ رای حضور یافته و آرای خود را به صندوق ریختند تا از بین ۳ نامزد خود، یک کاندید اصلح را روانه مجلس شورای اسلامی نمایند.

حوزه انتخابیه مسجد امام رضا (ع) تبریز نیز که در چهارراه ۱۷ شهریور واقع شده میزبان جمعیت قابل توجهی از مردم بود.

شهروندان با حضور در این شعبه به انتخاب نامزدهای اصلح خود پرداختند تا به عنوان نمایندگان آنها در مجالس شورای اسلامی و خبرگان رهبری در تصویب قوانین ایده آل مبادرت ورزند اما نکته جالبی که در این حوزه انتخابیه به چشم خورد همراه داشتن برگه آبی رنگی بود که در آن ترکیبی از کاندیدهای مشخص درج شده بود و برخی از شهروندان عین اسامی را در برگه های رای خود نوشتند!

بدری نماینده فرماندار تبریز در حوزه انتخابیه مذکور، از صدور ۴۰۰ برگه رای خبر داد و به تبریزمن گفت:این انتخابات و این حضور حداکثری، عزت مردم ایران را نشان می دهد که همیشه در صحنه های ملی حضور می یابند و دشمنان را مایوس می کند.

به گفته وی، هیچگونه مورد مشکوک و تخلف انتخاباتی در این حوزه گزارش نشده است.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :