اقشار مختلف مردم تبریز امروز با دکتر مسعود پزشکیان نخستین نماینده راه یافته به پارلمان کشور دیدار کردند.

تبریزمن، سرویس سیاسی: منتخب مردم تبریز، اسکو و آذرشهر که با قاطعیت تمام به مجلس شورای اسلامی راه یافته است طی مراسمی باشکوه در سالن پشیمنه دانشگاه علوم پزشکی تبریز با هواداران، طرفداران و حامیان خود دیدار و گفتگو نمود.

از نکات جالب توجه در این گردهمایی می توان به حضور شخصیت های مختلف جناح های مختلف آذربایجان شرقی اشاره نمود که رنگ و بوی خاصی به آن دادند، از افراد منتسب به اصولگرایان گرفته تا نامزدهای ناکام و راه یافته به دور دوم انتخابات، همه آمده بودند.

ازدحام جمعیت به حدی بود که گوینده سالن به طور متوالی اعلام می کرد که شهروندان و مهمانان پس از دیدار با دکتر و صرف شیرینی، سالن را ترک نمایند تا سایرین نیز به داخل راه یابند.

امیدواریم پرچم مشروطه خواهان برافراشته گردد

رییس شورای اصلاح طلبان آذربایجان شرقی در حاشیه این مراسم به تبریزمن گفت:از بابت حضور مردم عزیز استان در دور اول انتخابات مجالس شورای اسلامی و خبرگان رهبری کمال تشکر را داشته و تقاضا می کنم در دور دوم نیز به لیست امید شامل الموسوی، بیمقدار، عباس زاده و ساعی رأی دهند زیرا مردم باید با حضور دقیق خود در پای صندوق های رأی، اصلح ترین نامزدها را روانه خانه خویش نمایند.

سعید پورشریفی افزود:شورای اصلاح طلبان استان همان مواضع قبلی خود را داشته و امیدواریم در دور دوم انتخابات نیز، پرچم مشروطه خواهان برافراشته گردد.

وی مواضع وزیر بهداشت دولت اصلاحات را قابل قبول دانست و اضافه کرد:ایشان با داشتن اکثریت قوی رای قاطبه مردم بیش از پیش موفق خواهند شد.

نمایندگان مردم آذربایجان در مجلس، ید واحد شوند

سخنگوی شورای شهر تبریز هم در این گردهمایی به تبریزمن گفت:حضور مردم شریف تبریز در پای صندوق های رای بسیار عالی بود، به طوری که مانند همیشه عادلانه و عالمانه در صحنه سیاسی کشور حاضر شده و دشمنان را مأیوس نمودند.

حبیب شیری آذر به حضور پررنگ مردم تبریز و آذربایجان همانند سایر مناطق کشور اشاره کرد و افزود:برگزاری موفقیت آمیز انتخابات در حل و فصل مشکلات اجتماعی و اقتصادی کشور تأثیر بسزایی دارد، لذا پیام انتخابات امسال این بود که مردم می خواهند اولویت اول، توجه به مسایل اقتصادی و داخلی باشد.

وی انتخابات را محل رقابت دانست و اضافه کرد:باید مشکلات مردم حل گردد و از سیاسی کاری و نگاه های جناحی علیه نظام به شدت پرهیز نمود و نمایندگان آذربایجان هم در این راستا باید مشکلات فرهنگی، اجتماعی، صنعتی و زیست محیطی منطقه را مدنظر قرار داده و با ید واحد حرکت کنند.

فعالیت های دیپلماسی کشور به نفع تبریز است

رسول درسخوان هم در این مراسم ترکیب فعلی مجلس شورای اسلامی را قابل قبول دانست و گفت:با توجه به وجود محدودیت های مختلف، این ترکیب مطلوب به نظر می رسد.

وی افزود:نمایندگان ما باید تفکر استراتژیک داشته و کلان نگر باشند زیرا وقت آن است تا عقب ماندگی های استان در موارد مختلف مورد واکاوی قرار گرفته و نسبت به رفع آنها اقدام گردد.

دبیر شورای شهر تبریز عقب ماندگی های آذربایجان شرقی و تبریز را مربوط به ۵ دهه پیش ارزیابی نمود و اضافه کرد:همدلی و همراهی نمایندگان باید بیش از پیش بوده و در مسیر بدون تنش حرکت نمود زیرا فعال بودن مجموعه دیپلماسی کشور به نفع تبریز می باشد.

گزارش از شهرام صادق زاده


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :