مدیرکل کمیته امداد استان آذربایجان شرقی با بیان اینکه همزمان با سالروز ازدواج حضرت علی (ع) و حضرت فاطمه (س) ۶۵۰ نوعروس تحت حمایت این کمیته با دریافت کمک هزینه جهیزیه به خانه بخت رفتند، گفت: یک هزار نوعروس نیازمند در انتظار دریافت جهیزیه هستند.

به گزارش تبریزمن، حسین دشتی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگاران اظهار کرد: برای تهیه جهیزیه این نوعروسان، ۱۶ میلیارد و ۲۵۰ میلیون ریال از طریق اعتبارات دولتی، منابع امدادی و خیریان نیکوکار هزینه شده است.

وی افزود: یکهزار و ۳۰۳ نفر از نوعروسان تحت حمایت این نهاد در انتظار دریافت جهیزیه هستند که مساعدت مردم و خیریان نیکوکار آذربایجان شرقی را می طلبد.

دشتی با اشاره به اینکه در سال گذشته ۳ هزار و ۹۰۵ سری جهیزیه به نوعروسان تحت حمایت این نهاد اهدا شد، گفت: برای جهیزیه این نوعروسان از طریق خیران و مراکز نیکوکاری بیش از ۸۵ میلیارد ریال مساعدت شد.

وی خاطر نشان کرد: یکی از اهداف مهم کمیته امداد ارتقای فکری و فرهنگی خانواده های تحت حمایت از طریق سلامت زیستی، روانی، اجتماعی مددجویان و در نتیجه پیشگیری از آسیب های اجتماعی از طریق آموزه های دینی است.

دشتی اضافه کرد: در سال گذشته ۹ هزار و ۳۰۳ زن سرپرست دارای فرزند در خانه و یک هزار و ۸۰۷ زن سرپرست خانوار حائز شرایط ازدواج مجدد از خدمات مشاوره و برنامه های آموزش خانواده کارشناسان و مشاوران کمیته امداد استان بهره مند شدند.

مدیرکل کمیته امداد آذربایجان شرقی با اعلام اینکه در سال گذشته ۴۳ هزار نفر و چهار ماهه امسال هفت هزار نفر از مددجویان تحت حمایت این نهاد از کلاس های آموزش خانواده بهره مند شدند، تاکید کرد: آموزش رفتارهای معنوی و مهارت های زندگی به خانواده ها از مهم ترین موضوعات دوره های آموزش خانواده و مشاوره مددجویان است.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :