مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی از شرکت ۶۵۰ وبلاگ نویس در جشنواره سراسری وبلاگ نویسی قرآن در تبریز خبر داد و گفت: ۲۵ مرداد برگزیدگان جشنواره وبلاگ نویسی قرآنی آیات در تبریز معرفی و تجلیل می‌شوند.

به گزارش تبریزمن، علی‌اکبر صفی‌پور اظهار داشت: افزایش ضریب نفوذ محتوایی قرآن در بستر اینترنت یکی از مهم‌ترین اهداف جشنواره سراسری وبلاگ نویسی قرآنی است.

وی یادآور شد: این جشنواره دینی در بخش‌های وبلاگ متنی، فتووبلاگ، پادکست و … برگزار می‌شود.

صفی‌پور ارائه وبلاگ‌های نمونه و استاندارد از لحاظ فنی و محتوایی به علاقمندان فعالیت در این زمینه، فراهم آوردن بستری مناسب برای شکوفایی استعدادهای جوانان در زمینه استفاده از تکنولوژی‌های جدید در عرصه فعالیت‌های قرآنی، یافتن راه‌های نو و جذاب برای توسعه و ترویج فعالیت‌های قرآنی را از دیگر اهداف جشنواره ذکر کرد.

وی ادامه داد: ایجاد بستر مناسب برای آموزش تخصصی جوانان علاقمند برای فعالیت در زمینه وبلاگ نویسی، جهت‌دهی به فرهنگ وبلاگ‌نویسی و وارد کردن مفاهیم دینی و قرآنی به فضای وبلاگ‌ها و افزایش ضریب نفوذ محتوایی قرآن در بستر اینترنت با استفاده از ابزارهای نو و از راه فن وبلاگ نویسی از دیگر اهداف جشنواره است.

 صفی‌پور با بیان اینکه بخش ویژه جشنواره با موضوع انسان از منظر قرآن کریم و وبلاگ مراکز و مؤسسات فرهنگی قرآنی است، افزود: قرآن در گفتار بزرگان، نواها و نماهنگ‌های قرآنی، تفسیر قرآن، قرآن و عدالت اجتماعی، داستان‌های قرآنی، قرآن و کتب آسمانی، گرافیک‌های قرآنی، خاطرات قرآنی، قرآن و پیامبران، قرآن و تربیت درست، اشعار قرآنی و کتابخانه قرآن از جمله موضوعات محوری جشنواره است.

وی قاریان و حافظان قرآن، قرآن و تاریخ، قرآن و حکومت اسلامی، آموزش قرآن، امثال قرآنی، قرآن عفاف و حجاب، دعاهای قرآنی، مؤسسات و تشکل قرآنی، قرآن و اهل بیت، آموزش های قرآنی، سیمای انسان در قرآن، قرآن و خانواده و همچنین پیام‌های قرآنی شامل (وحدت و همبستگی، محبت و مهربانی، احترام به والدین، همت و تلاش، نماز، انفاق، عفاف و حجاب) را از دیگر موضوعات جشنواره معرفی کرد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی با اشاره به اینکه داوری جشنواره در سه مرحله برگزار می‌شود، خاطرنشان کرد: مرحله نخست داوری انتخاب آثار، مرحله بعدی داوری میانی و در انتها داوری نهایی خواهد بود که با نظر هیئت داوران جشنواره از شش وبلاگ برگزیده تجلیل می‌شود.

صفی‌پور افزود: با توجه به پیشینه برگزاری این جشنواره و براساس بیانیه هیئت داوران برای رعایت عدالت در انتخاب آثار برتر و پوشش تمام وبلاگ‌هایی که در زمینه قرآن فعالیت می‌کنند بخش‌های اصلی جشنواره در این دوره به سه بخش وبلاگ‌های متنی، وبلاگ‌های هنری و بخش ویژه خواهد بود.

وی با بیان اینکه اواخر مرداد برگزیدگان جشنواره وبلاگ نویسی قرآنی آیات در تبریز معرفی و تجلیل می‌شوند، اظهار داشت: طبق نظر شورای سیاست گذاری و دبیرخانه جشنواره، مهلت ارسال آثار تمدید شده و وبلاگ نویسان سراسر کشور می‌توانند از فرصت معنوی ماه نزول قرآن برای غنابخشی به تارنمای خود اقدام کند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی با اشاره به اینکه نام نویسی برای شرکت در این جشنواره به صورت الکترونیکی از طریق سایت www.quranblogging.ir انجام شده و فرصت ارسال آثار بیستم تیر به پایان رسید، گفت: ترویج آموزه‌های قرآنی در فضای سایبری، گسترش اندیشه و سبک زندگی قرآنی در جامعه با بهره‌مندی از ابزار هنر و فضای مجازی از دیگر اهداف جشنواره به شمار می‌رود.

صفی‌پور با یادآوری اینکه داوری جشنواره سه مرحله ای خواهد بود که مرحله نخست داوری انتخاب آثار، مرحله بعدی داوری میانی و در انتها داوری نهایی خواهد بود، گفت: تنوع موضوعات پیشنهادی برای وبلاگ نویسان موجب استقبال مطلوب فعالان فضای سایبری شده است.

جشنواره سراسری وبلاگ نویسی قرآن با حمایت و همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی، شورای توسعه فرهنگ قرآنی، مؤسسه قرآن و عترت اسراء فاطمی، مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال، استانداری آذربایجان شرقی و معاونت قرآن و عترت برگزار می‌شود.

اختتامیه سومین جشنواره سراسری وبلاگ نویسی قرآنی ۲۵ مرداد امسال در تبریز برگزار می‌شود.

 

به نقل از : روابط عمومی فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :