اعضای شورای شهر تبریز با افزایش ۱۷ درصدی بهای ناوگان حمل و نقل عمومی این کلان شهر موافقت کردند.

تبریزمن، سرویس شهری: آخرین جلسه علنی و رسمی نهاد مردمی شورای شهر تبریز در سال جاری در ساعت ۸:۴۷ امروز در محل تالار عمارت ساعت برگزار گردید.

اعضای شورا هم باید درخت بکارند

شهرام دبیری رییس شورای شهر در ابتدای این جلسه، با گرامیداشت هفته درختکاری و پیشنهاد کاشت درخت توسط منتخبان مردم گفت:درختان در حکم ریه های انسان برای طبیعت اطلاق می شود تا اکسیژن به حد کافی در اختیار ما قرار گیرد لذا توسعه فضای سبز در اطراف شهرهای بزرگ مانند تبربز ضروری است تا شهروندان هم در این امر مشارکت نمایند.

گرامیداشت روز زن و آرزوی موفقیت های متوالی برای تیم های گسترش فولاد و تراکتورسازی از دیگر مواردی بود که وی بر آنها تاکید کرد.

nejati (6 of 24)

طرح جامع شهر تبریز بالاخره تعیین تکلیف گردید

در قسمتی از تایم جلسه این هفته شورا، بررسی طرح جامع شهر تبریز در دستور کار اعضا قرار گرفت و پس از ارایه توضیحات تخصصی توسط رؤسای کمیسیون های عمران و شهرسازی شورای شهر، منتخبان مردم موافقت کردند تا با تایید این طرح، امکان ارسال جهت بررسی و تصویب نهایی توسط مراجع ذی صلاح مهیا گردد.

البته تعدادی از اعضای شورا قصد اعتراض جهت بررسی جزییات طرح مذکور را داشتند که دبیری مانع این امر شده و توضیح داد که طبق قانون، وظیفه بررسی و تایید طرح جامع بر عهده ماست و نمی توان شالوده اصلی آن را تغییر داد، بنابراین نظرات اصلاحی دو کمیسیون عمران و شهرسازی شورا نیز به این طرح پیوست شد.

توسعه منطقی شهر تبریز مورد توجه قرار گیرد

شهردار تبریز هم در این جلسه، کمیسیون های عمران و شهرسازی شورا را بهترین مرجع تخصصی برای بررسی طرح جامع تبریز دانست و گفت:نباید بیش از این به گسترش شهر تبریز اندیشید.

صادق نجفی افزود:این طرح باید به طور منسجم مورد اجرا قرار گیرد و لذا در این خصوص معاونت شهرسازی شهرداری تبریز در کنار کمیسیون های عمران و شهرسازی شورای شهر موارد جزیی را پخته تر کرده و سپس مورد تایید قرار خواهند داد تا بتوانیم در شورای عالی شهرسازی از کلیات آن دفاع نماییم.

وی اضافه کرد:بدین ترتیب بررسی طرح جامع شهر تبریز با توجه به توسعه منطقی این کلان شهر باید مورد واکاوی قرار گیرد.

nejati (21 of 24)

اگر جنوب تبریز توسعه نیابد مساله ساز می شود!

معاون شهرسازی شهردار تبریز هم طرح مذکور را در سرنوشت آینده تبریز موثر دانست و افزود:طرح جامع تبریز، آبادانی ۱۵ سال آتی این شهر را رقم خواهد زد تا عمر آن به ۱۴۱۵ قد بدهد زیرا امری حیاتی در زندگی نسل آینده به شمار می آید.

عزتی اضافه کرد:اگر مناطق جنوبی تبریز توسعه نیابند روز به روز شاهد بسط فروش ضایعات، مراکز کارگاهی و امثال صنوف کاذب و مزاحم حریم شهری خواهیم بود در حالی که جزو مرغوب ترین اراضی شهری می باشند.

وی تاکید کرد:شهرها و بخش های پیرامون نیز مانع توسعه اصولی کلان شهر تبریز شده اند که باید هر چه سریع تر حریم این شهر تعریف و مشخص گردد تا مراحل توسعه آن به صورت کامل اجرا گردد.

از افزایش ۱۷ درصدی تا تصویب متمم و تعیین حسابرس!

در بخش دیگری از آخرین جلسه شورای شهر تبریز در سال جاری، بودجه متمم اصلاحی سال ۹۴ مورد بررسی منتخبان مردم قرار گرفت و تاکید بر اینکه تاکنون حدود یک هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان از بودجه تحقق یافته است به تصویب رسید.

همچنین بر اساس لایحه دیگر، اعضای شورای شهر تبریز موافقت کردند تا ۲ حسابرس کارآزموده برای بررسی متمم بودجه سال های ۹۲ و ۹۳ تعیین گردیده و نتایج به این نهاد مردمی اعلام شود.

از دیگر مصوبات جلسه این هفته شورای شهر تبریز می توان به افزایش ۱۷ درصدی بهای ناوگان حمل و نقل عمومی اشاره کرد که از ابتدای اردیبهشت ماه سال آینده عملیاتی خواهد شد.

هزینه جا به جایی هر مسافر ۱۳۰۰ تومان است

مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تبریز و حومه با اشاره به اینکه هزینه تمام شده جابجایی هر مسافر حدود یک هزار و ۳۰۰ تومان می باشد افزود:اخیرا مبلغ ۸۰ میلیارد تومان نیز از سوی شهرداری برای خرید اتوبوس های نو پرداخت شده است تا به سوی تعداد استاندارد اتوبوس با رقم ۱۲۰۰ دستگاه دست یابیم.

فیروزیان اضافه کرد:لذا اگر به توسعه مجموعه حمل و نقل شهری تبریز معتقد هستیم به طور حتم باید با افزایش نسبی و معقولانه بهای بلیط موافقت نماییم تا امر خدمات رسانی شرکت واحد نیز به صورت بهینه انجام گیرد.

در ادامه جلسه، بررسی لوایح شهروندان در دستور کار اعضای شورای شهر تبریز قرار گرفت.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :