تیم دوم شهر تبریز روزهای خوبی را سپری می کند و پس از برد دلچسب هفته گذشته، شرایط خود را در جدول رده بندی بسیار خوب می بیند.

تبریزمن، سرویس ورزشی: دو تیم نفت تهران و گسترش فولاد تبریز از ساعت ۱۶:۰۰ روز پنجشنبه (۲۰ اسفند) در دیداری حساس به مصاف هم خواهند رفت.

شاگردان فراز کمالوند در تیم گسترش فولاد، هفته های بسیار خوبی را سپری می کنند و اگر دو باخت نزدیکی که در ۵ بازی اخیر مقابل تیم های استقلال تهران و سیاه جامگان داده اند را کمی از نظر دور کنیم، سه برد قاطعانه مقابل تیم های صبای قم، استقلال اهواز و ملوان برجای می ماند که باعث شده جایگاه این تیم در جدول بسیار بهتر از فصول گذشته باشد.

آبی های گسترش در ابتدای فصل شروع بسیار خوبی داشتند و با برپایی اردوهای مختلف و برنامه ریزی منظم، رفته رفته پیشرفت کردند تا اینکه در حال حاضر می توانند برای خود شانس کسب سهمیه آسیا را داشته باشند و با تیم هایی چون سپاهان، نفت تهران، تراکتورسازی، فولاد و سایپای متمول در یک سطح قرار گیرد.

هم اکنون گسترش فولاد با کسب ۳۱ امتیاز از ۲۲ بازی در رتبه هشتم جدول ۱۶ تیمی لیگ برتر جای گرفته است و خطر سقوطی که فصل گذشته تیم را به شدت تهدید می کرد، کاملا برطرف کرده است.

فصل گذشته در این مقطع آبی های تبریز تنها ۱۹ امتیاز کسب کرده و هم امتیاز با تیم های ته جدول بودند و سه برد در کارنامه داشتند، در حالی که در فصل اخیر شاگردان کمالوند ۸ برد بدست آورده اند.

این پیشرفت در طول یک فصل و نیز تمدید قرارداد کمالوند نشان از برنامه ریزی خوب باشگاه گسترش فولاد برای برخورداری از آینده ای خوب دارد و امید می رود چنین روندی در حرفه ای ترین باشگاه کشور ادامه دار باشد.

در سمت مقابل، شاگردان علی منصوریان در تیم نفت تهران، وضعیت بسیار نامناسبی دارند و برخلاف فصل گذشته که از مدعیان اصلی قهرمانی بودند، هم اکنون در میانه های جدول قرار گرفته و از نظر مالی وضعیت اسفناکی دارند. نفتی ها در طول ۵ بازی اخیر خود تنها دو برد بدست آورده و از رقابت های لیگ قهرمانان نیز کنار گذاشته شده اند.

در کل، گسترش فولاد چه از نظر روحی و چه از نظر فنی وضعیت بهتری از تیم یک پله بالاتر خود، نفت تهران دارد و باید دید که مصاف دو تیم همسایه در جدول رده بندی، آخرسر چه نتیجه ای در بر خواهد داشت، آیا گسترش فولاد می تواند همچنان پا به پای تراکتور در جدول بالا برود یا اینکه نفت در قعر بحرانی که در آن قرار گرفته، سه امتیازی نه چندان خوشحال کننده بدست خواهد آورد…


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :