پژوهشکده سلامت روانی – اجتماعی دانشگاه شهید مدنی آذربایجان در پردیس تبریز مورد بهره برداری قرار گرفت.

به گزارش تبریزمن، در مراسم افتتاح این پروژه که یکی از بزرگترین مراکز پژوهشی کشور می باشد قایم مقام دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر ریاست جمهوری، دبیر شورای هماهنگی ستاد مبارزه با مواد مخدر آذربایجان شرقی، معاون فرهنگی و اجتماعی شهردار کلان شهر تبربز، مدیرکل بهزیستی استان و تعدادی از اساتید و محققان این دانشگاه حضور داشتند.

رییس دانشگاه شهید مدنی آذربایجان، این مرکز آموزش عالی را یکی از دانشگاه های فعال و پیشرو در علم و تحقیقات ارزیابی نمود و گفت:هم اکنون بیش از ۷ هزار دانشجو در این مرکز به تحصیل می پردازند که ۲ هزار نفر آنها در مقطع تحصیلات تکمیلی و دکتری مشغول هستند و تعداد ۲۶۰ نفر نیز عضو هیات علمی آن می باشند.

حسن ولی زاده افزود:دانشگاه ها باید محلی برای حل مشکلات و معضلات اجتماعی مورد استفاده قرار گیرند و لذا مصمم هستیم از شرایط و امکانات این دانشگاه نیز در راستای حل معضلات استان بهره مند گردیم زیرا دانشگاه شهید مدنی آذربایجان می تواند به کلینیک بزرگ حل مشکلات اقتصادی، صنعتی و اجتماعی تبدیل شود.

وی در خاتمه اضافه کرد:پروژه های بزرگ مربوط به حوزه سلامت اجتماعی و روانی را می توانیم به راحتی و با مشارکت فعالان این عرصه مورد اجرا قرار دهیم زیرا شاخص مقالات تحصیل کردگان این دانشگاه بسیار بالاست.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان آذربایجان شرقی هم در این مراسم بر نقطه گذاری سیاست های قانون محور گذشته اشاره کرد و گفت:اما اکنون علمی کردن و هوشمندسازی فعالیت های مبارزه با مواد مخدر مدنظر ماست تا از طریق مهندسی آن، بتوانیم اقدامات اساسی را به انجام رسانیم و خوشبختانه کمیته علمی این ستاد نیز در دانشگاه شهید مدنی آذربایجان مستقر است تا با استفاده از فعالان محقق بتوانیم به حل و فصل ستیز با اعتیاد بپردازیم.

محمدعلی نصرتی چشم انداز عرصه مبارزه با مواد مخدر را ایجاد رشته روان شناسی در مقطع کارشناسی ارشد دانست و افزود:نیاز داریم در کنار اقدامات قانونی، یک نقشه راه مهندسی شده را راه اندازی نماییم که البته همراهی مراکز علمی بسیار قابل توجه می باشد.

وی اضافه کرد:در حال حاضر تعداد ۱۲ قرارداد مربوط به پژوهش مشکلات اعتیاد را به انجام رسانده و موضوع روان گردان ها را نیز در دست اجرا داریم، همچنین از ۷ پایان نامه کارشناسی ارشد و یک رساله دکترا هم حمایت کرده ایم که برای ما بسیار راهگشاست.

مشاور عالی استاندار آذربایجان شرقی در خاتمه، شرایط آینده کشور در رابطه با مبارزه با مواد مخدر را بسیار هوشمندانه قلمداد کرد و گفت:به غیر از گذرگاه تحقیق و پژوهش، نباید گام دیگری برداریم زیرا دوران اقدامات گذشته به پایان رسیده است!

در ادامه این مراسم تفاهم نامه همکاری های سلامت روانی – اجتماعی بین دانشگاه شهید مدنی آذربایجان با اداره کل بهزیستی آذربایجان شرقی منعقد گردید تا اقدامات مشترک در راستای کاهش معضلات اجتماعی علم محور به انجام رسد.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :