در ایام تعطیلات نوروز سال ۹۵، با مصاحبه های نوروزی «تبریزمن» همراه شوید…

تبریزمن، سرویس ورزشی: در ادامه سری گفتگوهای نوروزی خود از پیشکسوت عرصه ورزش استان، کریم پاداش دعوت کرده و با او به گفتگو نشستیم. از روزهای حضور در باشگاه تراکتورسازی گرفته تا مسئولین فعلی به عنوان رئیس هیات بسکتبال استان؛ در ادامه مشروح کامل این گفتگو را می خوانید:

تبریزمن: خود را مختصرا معرفی نمائید:

من کریم پاداش هستم، سالیان سال در عرصه ورزش حضور دشته و به عناوین مختلف چون کارشناس تربیت بدنی آموزش و پرورش، سرپرست ورزشی کل مدارس استان، مسئول ورزش مهاجرین جنگ تحمیلی، مسئول ورزشی باشگاه تراکتورسازی و هم اکنون نیز به عنوان رئیس هیات بسکتبال استان فعالیت دارم.

تبریزمن: از حضور در تراکتورسازی بگویید:

 اوج فعالیت ما در زمان حضور در باشگاه تراکتورسازی بود و فردی چون واسیلی گوجا را به فوتبال تبریز تزریق کردیم اما آن زمان رسانه ها به صورتی که الان کار می کنند، در اوج نبودند و ما و عملکرد ما را کسی ندانست.

به متعاقب این موضوع، اولین مدرسه فوتبال را در باشگاه تراکتورسازی ایجاد کردیم. رسول خطیبی و امثالهم هم جزو این آموزش دیدگان بودند.

با توجه به شرایط سختی که حاکم بود من می توانم به خود نمره قبولی دهم، اما امکانات کمی داریم. امکانات تعیین می کنند که ما تا چه اندازه در کارهای خود پیشرفت خواهیم کرد.

nejati (3 of 16)

تبریزمن: اوضاع بسکتبال چگونه است؟

بعد از تراکتورسازی، چند دوره است که برای ریاست هیات بسکتبال استان به بنده رای می دهند.

ما در حال حاضر با تنها داشتن سالن اقدمی، بسکتبال بانوانمان در رده های سنی مختلف رتبه های اول و دوم کشور را دارا هستند.

متاسفانه صحبت ها زیبا هستند اما در عمل موارد دیگری مشاهده می کنیم. اگر تعامل و همدلی نباشد کارها پپیش نمی روند. به هر حال ما طبق ارزیابی هایی که فدراسیون بسکتبال داشته همیشه جزو ده فدراسیون برتر بوده ایم.

شاید این سوال پیش بیاید که چرا آقایان ما به اندازه بانوان پیشرفت و مقام نداشته اند. باید عرض کنم که در حال حاضر برخی شهر ها مثل شیراز که مهد بسکتبال هستند در لیگ تیم نداشته اند اما ما توانستیم با اعتباری که داریم مجوز حضور یک تیم در لیگ دسته اول بدون بازی در زیرگروه ها را بگیریم و با همکاری با شهرداری، با کمترین هزینه ممکن تیمی را تشکیل داده و راهی مسابقات کردیم.

ما آمده ایم و جای پایی بوجود آورده ایم، بقیه هم بیایند و کمک کنند تا پیشرفت بیشتری داشته باشیم، در حال حاضر اعتباری که فدراسیون بسکتبال برای آذربایجان قائل است در کشور بی نظیر است، ما چرا خودمان باید خودمان را خراب کنیم؟

ما در آذربایجان چراغ بسکتبال را با نتایج مان روشن کردیم و اعتقاد هم داریم که باید نیروی جوان تزریق شود، اما آیا نیروی جوان توان ادامه مسیر را خواهد داشت؟

در حال حاضر ۱۱ بازیکن از بسکتبال آذربایجان به تیم های ملی دعوت شده اند و راه پیشرفت خودشان را ادامه می دهند. چه در بانوان چه در آقایان در سوپرلیگ تیم داریم،  با امکاناتی که ما در آذربایجان داریم، این شرایط واقعا قابل قبول است.

وقتی در کشور ما افرادی هستند که برای دفاع از کشور و حرمین، راهی سوریه می شوند و قهرمانان ملی ما در تلاش هستند تا مردم در آرامش باشند، ما مردم هم باید در هر زمینه ای که فعالیت داریم تلاش کنیم و کم نیاوریم.

nejati (7 of 16)

تبریزمن: چه خاطراتی را از سال ۹۴ به یاد خواهید داشت؟

همین که دختران ما و پسران ما راهی رقابت های سوپرلیگ شدند و موفقیت هایی را بدست آورند برای ما بهترین خاطره است و فراموش نشدنی؛ اما بعضا در ماه های اخیر برخی ها بین بسکتبال شهرداری و هیئت اختلاف انداختند و کمی ما را آزرده خاطر کردند.

متاسفانه قطار وقتی در حال ایست است، کسی کارش ندارد اما وقتی حرکت می کند، شیطنت ها شروع شده و سنگ پرانی ها انجام می شود. نمی شود که کسی بیاید بگوید شما جایت را به ما بده، بالاخره قانون حاکم است و انتخاباتی است و باید به آن تمکین شود. متاسفانه هنوز فرهنگ پذیرش و انتقادپذیری برای ما جا نیافتاده است.

تبریزمن: سخن آخر:

ما اگر ببینیم کسی بهتر از ما کار کند، مشکلی نداریم و فضا را دراختیار آن ها می گذاریم، اما اگر ببینیم می توانیم خدمت کنیم اما نمی کنیم، این خیانت است. کارنامه ما هم نشان می دهد که عملکرد قابل قبولی داشته ایم.

nejati (4 of 16)


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :