مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آذربایجان‌شرقی گفت: از میان یک هزار و ۹۵۰ روستای بالای ۲۰ خانوار استان تعداد ۶۹۸ روستا از نعمت اجرای طرح هادی برخوردار شدند.

به گزارش تبریزمن، حافظ باباپور اظهار داشت: با بهره‌برداری و اجرای طرح هادی در ۶۹۸ روستای بالای ۲۰ خانوار استان نزدیک به ۲۲۴ هزار خانوار از مزایای و نعمت این طرح بهره‌مند شدند.

وی افزود: یکی از مهم‌ترین وظایف و رسالت‌های بنیاد مسکن تهیه و اجرای طرح هادی در تمام روستاهای بالای ۲۰ خانوار استان است.

مدیرکل بنیاد مسکن استان آذربایجان‌شرقی در تشریح طرح هادی اظهار داشت: طرح‌های هادی مانند طرح‌های جامع شهری هستند که در ابعاد کوچک‌تر در روستاهای کشور اجرای می‌شوند.

وی افزود: این طرح‌ها در انجام فعالیت‌های دستگاه‌های خدمات‌رسان در روستاها مبنا و پایه کار محسوب می‌شوند و چنانکه اگر روستایی دارای طرح هادی نباشد نمی‌تواند از نعمت گاز، آب و برق و سایر امکانات مناسب برخوردار شود.

باباپور اظهار امیدواری کرد، امیدواریم با برخورداری روستاهای استان از نعمت طرح هادی همه این روستاها از نعمت گاز و سایر امکانات بهره‌مند شوند.

وی اضافه کرد: اجرای طرح هادی نیز در ۱۵۳ روستای دیگر استان در مرحله ساخت است و در این بین اصطلاح معبر اصلی روستاها با استفاده از سنگ فرش و مصالح بومی استان‌ها در اولویت کاری ما قرار دارد و به حول قوه الهی در صورت تامین اعتبار لازم تمام طرح‌های نیمه تمام بنیاد تا ۶ ماهه نخست سال‌جاری به اتمام خواهد رسید.

باباپور خاطرنشان کرد: برنامه‌ریزی برای مشارکت مردم روستایی در تهیه و اجرای طرح هادی، بهبود وضعیت اقتصادی روستاها از طریق تسهیلات تولیدی، اشتغال و نظارت و توسعه کالبدی روستاها و توجه ویژه به منظور توسعه مسکن مردم روستایی، تامین و توزیع عادلانه امکانات اجتماعی و ارتقای درآمد مردم روستایی از عمده اهداف اجرای طرح‌های هادی به شمار می‌رود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به رسالت و سابقه تاسیس بنیاد مسکن گفت: در ۲۱ فروردین سال ۵۸ با توجه به تامین نیاز ضروری مسکن برای مردم، حضرت امام خمینی(ره) دستور تاسیس و تشکیل بنیاد مسکن را صادر کردند که از این نظر در بین نهادهای سازندگی انقلاب، بنیاد مسکن نخستین نهادی است که تشکیل شده و مشغول خدمت رسانی به مردم است که این خدمت‌رسانی و فعالیت تا به امروز نیز ادامه دارد.

 

 


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :