مصطفی آجرلو، مدیرعامل فعلی باشگاه تراکتورسازی با توجه به عملکرد خود به خصوص در موضوع نقل و انتقالات حسابی در بین هواداران تیم محبوبیتی فزاینده پیدا کرده است، در این مطلب نگاهی خواهیم داشت به کارنامه مدیرعاملان باشگاه پرطرفدار کشور در طی دوران حضور در رقابت های لیگ برتر…

تبریزمن، سرویس ورزشی: سرخپوشان فوتبال آذربایجان از سال ۸۸ که موفق شدند به رقابت های لیگ برتر و سطح اول فوتبال کشور بازگردند، ۶ مدیرعامل در راس خود دیده اند که هر یک روز های خوب و بد و کارنامه ای از خود به جای گذاشته اند. از همان سال اول حضور در لیگ آغاز کرده و به بررسی عملکرد هر مدیرعامل خواهیم پرداخت تا به زمان حال برسیم.

برای هر مدیرعامل با توجه به کارنامه ای که از خود به جای گذاشته، نمره ای از ۵ لحاظ شده است که به صورت نسبی میزان موفقیت وی در مدیریت باشگاه، ثبات و محبوبیت در بین هواداران و رسانه ها را مشخص می کند…

18_8808220939_L600

ناصر شفق:

مدیرعاملی که توانست تراکتورسازی را پس از ۸ سال دوری از سطح اول فوتبال کشور، به رقابت های لیگ برتر رسانده و صفحه تازه ای در تاریخ ورزش آذربایجان رقم بزند.

در سال های ابتدایی حضور سرخپوشان در لیگ و با توجه به عدم آمادگی اکثر زیرساخت های شهر تبریز برای میزبانی بازی ها و نیز هدایت هزاران هزار هوادار به استادیوم، توانست عملکرد خوبی از خود به نمایش گذارد و حواشی فراوانی که از طرف رسانه های کشور نیز برای تراکتور ایجاد شد را کنترل کرد.

به این ترتیب می توان گفت که شفق از نظر محبوبیت، ثبات مدیریت و عملکرد، کارنامه خوبی از خود به نمایش گذاشته و هم اکنون نیز از علاقه به تراکتور سخن می گوید.

محبوبیت: ۴٫۵ (از عوامل اصلی صعود تراکتور به لیگ برتر پس از ۸ سال)

عملکرد: ۳٫۵ (فراهم کردن شرایط میزبانی از تیم های لیگ برتری پس از سال ها در تبریز و ساماندهی نسبتا مناسب هواداران و استادیوم یادگارامام)

ثبات: ۳

[ میانگین: ۳٫۷ ]

c56111c6-c4e3-467f-8578-cdef6c86db35

محمد حسین جعفری:

پس از جدایی ناصر شفق از تراکتورسازی، سردار محمدحسین جعفری به عنوان مدیرعامل باشگاه انتخاب شد و تغییر و تحولات اساسی ای در باشگاه بوجود آورد.

جعفری که پیش از این سابقه ای چشم گیر و قابل ذکر در مدیریت ورزش و فوتبال نداشت، در سال اول حضورش در باشگاه بیشتر به کنترل اوضاع پرداخت و در برخی موارد نیز همچون جذب آندرانیک تیموریان عملکرد خوبی داشت.

در این مدت فعالیت کانون هواداران باشگاه تراکتورسازی نیز بسیار عالی و مثال زدنی دنبال شد. فعالیت های فرهنگی باشگاه رو به افزایش گذاشت و ثبات و آرامش خوبی حاکم شد.

جعفری اما در فصل دوم حضور خود در تراکتور، برای اولین بار امیرقلعه نوعی را به تبریز آورد و او را به عنوان سرمربی به هواداران تراکتورسازی معرفی کرد. این کار و در ادامه آن عملکرد خوب در فصل نقل و انتقالات محبوبیت جعفری در بین هواداران را به شدن افزایش داد.

تراکتور با هدایت قلعه نوعی و مدیریت جعفری برای اولین بار در تاریخ خود آسیایی شد و به این ترتیب سردار بومی آذربایجان نام خود را در تاریخ باشگاه به ثبت رساند. سال سوم حضور جعفری در تراکتور با حواشی زیادی همراه بود. ابتدا امیرقلعه نوعی به شکل نامناسبی با باشگاه قطع همکاری کرد و پس از آن نیز اخبار مرتبط با حضور پرویز مظلومی در باشگاه هواداران تراکتور را حسابی عصبانی کرد.

جعفری نیز به نظر هواداران احترام گذاشت و با آوردن تونی، بار دیگر تصمیم تاثیرگذار دیگری در دوران فعالیت خود در باشگاه گرفت و تونی الیویرا را به ایران آورد. سرمربی ای که به محبوبیتی مثال زدنی رسید و جعفری نیز از این محبوبیت بی نصیب نماند.

محبوبیت: ۴ (آسیایی شدن تراکتور در زمان وی و نیز انتخابش به عنوان عضو شورای شهر تبریز پس از جدایی از تراکتور)

عملکرد: ۴ (حضور قلعه نوعی و تونی و جذب بازیکنان صاحب نام داخلی و خارجی؛ فعالیت های مثال زدنی فرهنگی و ساماندهی کانون هواداران)

ثبات: ۴٫۵ (سه سال حضور در راس باشگاه تراکتور به سادگی برای هرکسی قابل دست یابی نیست…)

[ میانگین: ۴٫۱۷ ]

355028_heroa

حمید زینی زاده:

پس از استعفای جعفری از مدیریت باشگاه، زینی زاده از طرف هیئت مدیره تراکتورسازی به عنوان مدیرعامل انتخاب شد. او در ابتدای حضور خود در باشگاه، گزینه های زیادی برای سرمربیگری تیم روی میز خود می دید که در نهایت مجید جلالی را انتخاب کرده و در راس کادرفنی قرار داد.

زینی زاده تنها مدیرعاملی بود که با توجه به بلند پروازی ها و بی برنامگی هایش خیلی زود صندلی مدیریت را واگذار کرد.

محبوبیت: ۲ ( انتخاب جلالی و عدم کسب نتایج در حد و اندازه های تراکتور)

عملکرد: ۲ (عملکرد ضعیف او باعث برکناری زود هنگامش شد)

ثبات

[ میانگین: ۱٫۷ ]

1816_C (20)

جمشید نظمی:

با برکناری زینی زاده، جمشید نظمی، به عنوان مدیرعاملی باشگاه انتخاب شد. او در ابتدا از مجید جلالی حمایت کرد اما رفته رفته با عدم کسب نتایج خوب، تونی را برای بار دوم به تبریز آورد و توانست با او اولین قهرمانی تراکتورسازی را بدست آورد.

نظمی پس از کسب عنوان قهرمانی جام حذفی با حضور بازیکنانی چون علی کریمی در ترکیب تیم، با تونی به توافق نرسید و رسول خطیبی را به عنوان سرمربی انتخاب کرد.

این انتخاب در کنار بازیکنان بومی ای که جذب باشگاه شدند، در ابتدا انتقاد های فراوانی را روانه باشگاه و شخص نظمی کرد اما ستاره های جوان تراکتور وضعیت را به کلی تغییر دادند و با قهرمانی در نیم فصل مسابقات، مهر تائیدی بر مدیریت مدیرعامل باشگاه زدند. بازیکنانی چون  سامان نریمان جهان، فرید کریمی، سعید آقایی، احمد کامدار و فرشاد احمدزاده تا حد زیادی نام و آوازه فعلی خودشان را مدیون خطیبی و نظمی هستند.

نظمی اما پس از قهرمانی در نیم فصل، بنا به دلایل نامعلومی استعفا کرده و از مدیریت باشگاه کناره گیری نمود…

محبوبیت: ۳٫۵

عملکرد: ۴٫۵ (کسب اولین قهرمانی تراکتور و معرفی بازیکنان مستعد بومی و جوان به فوتبال کشور)

ثبات: ۳٫۵

[ میانگین: ۳٫۹ ]

سعید عباسی

سعید عباسی:

با استعفای نظمی، سعید عباسی به عنوان مدیرعاملی باشگاه انتخاب شد و در اقدامی بحث برانگیز خطیبی را برکنار و تونی را برای بار سوم به تبریز آورد.

در پایان فصل و در حالی که تراکتور با توجه عملکرد خوب در ابتدای فصل، از وضعیت خوبی برخوردار بوده و در آستانه قهرمانی بود، در بازی با نفت درگیر حواشی عجیب و غریب شده و قهرمانی را از دست داد.

پس از آن نیز در فصل نقل و انتقالات اکثر بازیکنان محبوب و بومی تیم به همراه کادر مدریتی باشگاه دچار تغییر و تحولات فراوانی شدند که باعث اعتراض هواداران و رسانه ها گردید.

این تغییرات باعث شد تا تونی از سرمربیگری تیم کنار گذاشته شود و قلعه نوعی برای بار دوم به تبریز آورده شد. تراکتور نتوانست در لیگ برتر به شرایط خوب خود بازگردد و برای اولین بار در طی چند فصل گذشته موفق به کسب سهمیه هم نشد. اما عملکرد تیم در آسیا عالی بود و برای اولین بار شاهد حضور تراکتور در مرحله پلی آف لیگ قهرمانان بودیم. البته این موضوع بیشتر به عملکرد و تجربه خوبی قلعه نوعی در این رقابت ها باز می گردد تا مدیریت باشگاه، مدیریتی که حتی در جذب اسپانسر و تهیه پیراهن های بازیکنان نیز به مشکلات عجیبی برخورده بود…

البته سایت باشگاه تراکتورسازی در زمان او به سر و سامان رسید که می توان از آن به عنوان نکته ای مثبت برای عملکرد او یاد کرد…

محبوبیت: ۲ (دور کردن بازیکنان و کادر بومی از باشگاه و حاشیه سازی سربازان در ابتدای فصل/ عملکرد بسیار ضعیف کانون هواداران و …)

عملکرد: ۳

ثبات: ۲٫۵

[ میانگین: ۲٫۵ ]

1955_5 (2)

مصطفی آجرلو:

با کنار رفتن عباسی، مصطفی آجرلو که پیش از این از اعضای هیئت مدیره باشگاه هم بود، به عنوان مدیرعامل انتخاب شد. حضور در فضای مجازی، پاسخگویی و توجه به نیاز های هواداران محبوبیت فوق العاده ای در همین مدت زمان اندک برای او فراهم کرده است.

جذب بازیکنان نامدار و فوق العاده محبوب در بین هواداران، کارنامه عملکرد او را بسیار پر بار کرده است مطرح کردن بحث هایی چون قرمز کردن صندلی های استادیوم یادگارامام و جذب اسپانسر های مناسب نیز از دیگر نکات مثبت عملکرد وی تا بدین جا می باشد.

آجرلو مذاکرات برای تمدید قرارداد بازیکنان سرباز را بسیار عالی دنبال کرد و وعده های خوبی در خصوص آینده اکادمی باشگاه و تعامل با هواداران داده است.

تا بدینجای کار مطمئنا سردار آجرلو بهترین عملکرد را در بین مدیران عامل این چندساله اخیر تراکتور را در داشته است اما باید صبر کرد و دید که از نظر ثبات و نیز نتیجه گیری چگونه عمل خواهد کرد…

محبوبیت تا کنون: ۵

عملکرد تا کنون: ۵

ثبات: مدیریت وی ادامه دارد…

[ میانگین: ۵]

۱- مصطفی آجرلو : ۵

۲- محمد حسین جعفری: ۴٫۱۷

۳- جمشید نظمی: ۳٫۹

۴- ناصر شفق: ۳٫۷

۵- سعید عباسی: ۲٫۵

۶- زینی زاده: ۱٫۷


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :