مدیر صنعتی سازمان توسعه صنعتی ملل متحد گفت: ۷۰ درصد از صنایع کشورهای در حال توسعه نیاز به بهبود بهره‌وری انرژی دارند.

به گزارش تبریزمن، رعنا غنیم در سومین نشست گفت‌وگوی انرژی در تبریز با بیان اینکه ۳۲ درصد از گازهای گلخانه ای از طریق صنایع در جو انتشار می‌یابد، اظهار کرد: قرار بود تا سال ۲۰۳۰ دمای هوای سطح زمین حداکثر دو درجه افزایش یابد، اما هم اکنون در سال ۲۰۱۶ میلادی دمای سطح زمین حدود ۱٫۴ درجه افزایش یافته است که نشان می دهد باید در این راستا وارد اجرای برنامه های عملیاتی برای توقف افزایش بیش از حد انتشار گازهای گلخانه ای شویم.

وی با بیان اینکه تمام تلاش های ما در جهت بهبود بهره‌وری انرژی است، افزود: بحث فرهنگ سازی و اصلاح رفتارهای مصرفی در جامعه در راستای بهبود بهره‌وری انرژی بسیار مهم است.

وی تاکید کرد: متاسفانه در بیشتر صنایع مدیریت واحدها روی تولید تمرکز دارند و می‌خواهند به سرعت بازارهای بزرگ را به دست آورند و از توجه به بهره‌وری انرژی که غیر ملموس است، غافل می‌مانند.

غنیم با اشاره به مزایای توجه به بهره وری انرژی اظهار کرد: از نگاه دولت انرژی به دلیل ایجاد امنیت و عدم وابستگی به سایر کشورها بسیار اهمیت دارد و در واحد شرکت‌ها نیز بهره‌وری انرژی موجب ایجاد بهره‌وری کل در شرکت می‌شود.

مدیر صنعتی سازمان توسعه صنعتی ملل متحد افزود: ۷۰ درصد از صنایع کشورهای در حال توسعه نیاز به بهبود بهره‌وری انرژی دارند که ۵۷ درصد از این در مدیریت بهتر انرژی نهفته است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود افزود: مدیریت انرژی، بهره وری بالای ابزارآلات، خدمات بهره وری انرژی برای صنایع کوچک و متوسط از جمله اهداف “یونیدو” در توسعه پایدار و بهبود بهرهوری انرژی است.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :