فرمانده انتظامی استان آذربایجان‌شرقی گفت: در ۱۱ ماهه سال جاری بیش از ۷۰۰ هزار و ۸۱۶ شهروند در سطح استان با مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ تماس گرفته‌اند که از این تعداد، ۵۲ درصد تماس‌ها منجر به عملیات پلیسی شده است.

محسن حسن‌خانی در یازدهمین کمیسیون کیفی‌سازی و ساماندهی پلیس ۱۱۰ آذربایجان‌شرقی که با حضور روسای پلیس‌های تخصصی، معاونان و فرماندهان و مسئولان پلیس ۱۱۰ یگان‌های انتظامی استان در ستاد فرماندهی انتظامی شهرستان تبریز برگزار شد، اظهار داشت: در ۱۱ ماهه سال‌جاری تاکنون بیش از ۷۰۰ هزار و ۸۱۶ شهروند با مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ تماس گرفته‌اند و از این تعداد، ۵۲ درصد تماس‌ها منجر به عملیات پلیسی شده است که نشان از مشارکت پذیری مردم در ارتقاء امنیت پایدار دارد.

حسن‌خانی تأکید کرد: اعتماد مردم برای پلیس مهم است و بهترین راه جلب اعتماد مردم، پیگیری جدی خواسته‌های آنان است.

وی با تاکید بر ضرورت رسیدگی دقیق، سریع و صحیح به درخواست‌ها و مطالبات مردم افزود: کارکنان فرماندهی انتظامی استان باید با رسیدگی سریع و صحیح به درخواست‌های مراجعان، رضایت شهروندان را که یکی از اهداف و اولویت‌های ماموریتی در استان است، جلب کنند.

این مقام ارشد انتظامی استان آذربایجان‌شرقی در ادامه بیان کرد: پلیس ۱۱۰ استان در سطح کشور وضعیت خوبی دارد بنابراین نباید به وضعیت موجود قانع بود و تلاش‌ها برای ارتقا وضعیت ۱۱۰ باید افزایش یابد.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :