سرخپوشان تراکتورسازی با همکاری تیم همشهری می توانند یکی از رقیبان اصلی خود در مسیر قهرمانی و کسب سهمیه را با کسب برتری مقابل سایپا کنار بزنند.

تبریزمن، سرویس ورزشی: دو تیم سایپای البرز و تراکتورسازی از ساعت ۱۷:۳۰ روز پنجشنبه، ۱۲ فروردین ماه از سری رقابت های هفته بیست و چهارم مسابقات لیگ برتر در کرج به مصاف هم خواهند رفت تا اولین بازی رسمی خود در سال ۹۵ را به انجام رسانند.

شاگردان امیرقلعه نوعی که در هفته های اخیر لیگ برتر عملکرد نسبتا خوبی از خود به نمایش گذاشته و با کسب ۲ برد و دو تساوی از ۴ بازی گذشته خود، توانستند چند پله ای در جدول رده بندی بالا بیایند، باید برای حفظ شانس قهرمانی خود در تمامی ۷ بازی آینده حداکثر امتیاز ممکن را بدست آورند.

تراکتورسازی هم اکنون ۳۵ امتیاز از ۲۳ بازی قبلی خود کسب کرده و تا هفته سی ام، امکان کسب ۲۱ امتیاز دیگر را دارد که می تواند برای کسب سهمیه و حتی قهرمانی کافی باشد.

سرخپوشان در رقابت های لیگ قهرمانان آسیا نیز شرایط خاصی دارند، پس از کسب دو پیروزی امیدوارکننده مقابل تیم الجزیره امارات و صدرنشینی در گروه، باخت یک بر صفر خارج از خانه مقابل پاختاکور ازبکستان اندکی نا امیدکننده بود، چون کسب سه امتیاز یا حتی یک امتیاز می توانست شانس صعود تراکتور را تا ۸۰، ۹۰ درصد افزایش دهد اما سه امتیازی که ازبکستانی ها گرفتند، کمی شک و تردید ها را افزایش داد.

به هر حال هم اکنون تراکتورسازی از رقابت های جام حذفی کنار گذاشته شده است اما شانس خوبی برای کسب موفقیت در رقابت های لیگ برتر و لیگ قهرمانان آسیا دارد، در لیگ با وجود اختلاف ۸ امتیازی با تیم صدرنشین استقلال، می توان امیدوار بود تا با توجه به بازی های سخت شاگردان مظلومی، تراکتور بتواند همچون سپاهانِ فصل گذشته در هفته های پایانی گوی سبقت را از حریفان ربوده و در نهایت هم به قهرمانی دست پیدا کند.

IMG_7286

در آسیا نیز مشکلات میزبانی همچنان در هاله ای از ابهام قرار دارند و در هر صورت به نظر می رسد از این موضوع که پرسپولیسی ها نیز نقشی اساسی در تشدید آن داشته اند، ضربه مهلکی به نتیجه گیری تراکتور و دیگر دو تیم ایرانی حاضر در رقابت ها وارد خواهد شد. اما در صورت کسب امتیاز از سه بازی پیش رو که دو تای آن خانگی خواهد بود ( یکی حتما در تبریز برگزار خواهد شد اما دیگری هنوز روی هواست)، می توان به صعود امیدوار بود.

در طرف مقابل، شاگردان مجیدجلالی در تیم سایپا نیز علی رغم تیم پرستاره و گران قیمتی که ترتیب دیده اند، از وضعیت خوبی برخوردار نیستند، به طوری که از ۵ بازی قبلی، تنها یک برد مقابل سپاهان بدست آورده اند و هم اکنون با ۳۵ امتیاز در رتبه هفتم جدول رده بندی جای دارند.

روزبه شاه علیدوست، ابراهیم صادقی، آندرانیک تیموریان، سجاد مشکلپور، میلاد میداوودی، مسعود ابراهیم زاده و غلامرضا رضایی از بازیکنان شاخص تیم سایپا هستند که می توانند برای تراکتور ایجاد مشکل کنند.

نکته مهم این که در حال حاضر تراکتورسازی برای حضور در جمع مدعیان اصلی قهرمانی، اختلافی ۳ امتیازی با ذوب آهن می بیند که این هفته باید مقابل گسترش فولاد تبریز صف آرایی کند، بسیار عالی خواهد بود اگر شاگردان کمالوند در خانه مقابل تیم اصفهانی به برتری دست یافته و تراکتور نیز با کسب سه امتیاز خارج از خانه، خود را از تیم های پایین تر جدا و همچون سایه ای ترسناک پشت مدعیان قهرمانی قرار گیرد…

حال باید منتظر ماند و دید که شاگردان قلعه نویی خواهند توانست در اولین بازی خود در سال ۹۵ خاطره ای خوش و سه امتیازی شیرین در کرج را به هواداران پرشمار تراکتورسازی هدیه کنند یا اینکه مجید جلالی با متوقف ساختن حرکت تراکتور در مسیر درست، همچنان خود را در بین هواداران تراکتور محبوب!! تر خواهد کرد…


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :