وزیر ورزش و جوانان با بیان اینکه حدود ۱۵ درصد جمعیت کشور تمرینات ورزشی را در یک یا دو روز هفته انجام می دهند، گفت: متاسفانه ۷۱ درصد مردم ایران هیچگونه فعالیت ورزشی و یا نرمشی در طول روزهای هفته ندارند.

به  گزارش تبریزمن، محمود گودرزی روز سه شنبه در دویست و بیست و ششمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران افزود: برهمین اساس آمار ورزش های جمعی و همگانی در ایران با دیگر کشورهای جهان قابل مقایسه نیست.
وی اظهار کرد: حدود ۱۵ درصد مردم ایران یک یا دو روز و ۱۱ درصد نیز سه روز در هفته فعالیت های ورزشی و نرمشی (ورزش همگانی) انجام می دهند.
وزیر ورزش و جوانان با اشاره به برنامه های محوری این وزارتخانه در زمینه توسعه ورزش همگانی گفت: طی دوسال گذشته درصد مشارکت عمومی مردم در ورزش همگانی و فعالیت های بدنی به ۱۵ درصد افزایش یافته که این رقم تا سال ۹۶ به ۳۵ درصد خواهد رسید.
گودرزی در ادامه به سرانه ورزشی استان تهران اشاره کرد و افزود: سرانه فضاهای ورزشی در این استان ۴۳ سانتی مترمربع است.
وی افزود: بر اساس برنامه چهارم توسعه قرار بود سرانه فضاهای ورزشی به یک متر افزایش یابد که به دلیل محدودیت ها این امر محقق نشد و در پایان برنامه پنجم توسعه تنها توانستیم بیش از ۷۰ سانتی متر سرانه ورزشی تامین کنیم.
گودرزی، بالاترین سرانه فضای ورزشی در کشور را دو متر و متعلق به استان کهکیلویه و بویراحمد عنوان کرد.
وی با بیان اینکه محدودیت مالی در دولت موجب فعال شدن سایر منابع از جمله بخش خصوصی و خیرین شده است اظهار کرد: امیدواریم در استان تهران نیز بخش خصوصی و خیران برای توسعه فضاهای ورزشی فعال شود.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :