معاون حمل و نقل شهردار تبریز گفت: به دلیل سهل‌انگاری‌های مردم و بروز حوادث توسط رانندگان بی‌احتیاط، متاسفانه در ۹ ماه اول سال ۹۴، هفتاد و یک فوتی تصادفات در مسیرهای درون شهری داشته‌ایم.

به گزارش تبریزمن، به نقل از روابط عمومی شهرداری تبریز، یعقوب وحیدکیا اظهار داشت: از سال ۸۹ تاکنون آمار فوتی تصادفات رانندگی در سطح شهر تبریز، از ۱۹۰ نفر به ۹۰ نفر کاهش یافته است که بیشترین کاهش را در سطح کشور نشان می‌دهد.

وی افزود: سوانح و تصادفات رانندگی مایه تاسف و نشان دهنده‌ کم توجهی به اهمیت قوانین راهنمایی و رانندگی توسط مردم است که تردد برخلاف جهت، سرعت غیرمجاز، سبقت بی‌جا و عبور از مکان‌های ورود ممنوع از مصادیق بارز آن است.

معاون حمل و نقل شهردار تبریز ادامه داد: به دلیل سهل‌انگاری‌های مردم و بروز حوادث توسط رانندگان بی‌احتیاط، متاسفانه در ۹ ماه اول سال ۹۴، هفتاد و یک فوتی تصادفات در مسیرهای درون شهری داشته‌ایم که با وجود کاهش چشمگیر در آمار نسبت به سال‌های قبل، بازهم تاسف‌انگیز است و نیاز به فرهنگ‌سازی و ارتقاء سطح ایمنی ترافیک در شهر را، نشان می‌دهد.

وحیدکیا ضمن اشاره به اقدامات پیشگیرانه که توسط این معاونت اجرایی شده است، خاطرنشان کرد: در حال حاضر بیش از ۵۰ نقطه حادثه‌خیز در شهر تبریز شناسایی شده که برای رفع موارد و مشکلات این نقاط، در حال تدوین برنامه عملیاتی هستیم.

وی با بیان اینکه ما هنوز با وضعیت ایده‌آل فاصله داریم، تاکید کرد: تعامل شهرداری و پلیس، عامل اصلی کاهش تصادفات در شهر تبریز است که شامل افزایش بازدیدهای میدانی و برگزاری جلسات کارشناسی بین این دو حوزه همزمان با شناسایی نقاط حادثه‌خیز و ایمن‌سازی آنها، در کاهش سوانح و تصادفات شهری بسیار موثر بوده است.

معاون حمل و نقل شهردار تبریز تاکید کرد: با این حال، معتقد هستیم همزمان با اجرای طرح‌های مختلف اعم از هوشمندسازی، اصلاحات هندسی، انواع اقدامات مربوط به ایمن‌سازی و اصلاح معابر با نصب تجهیزات، احداث پل‌های عابر پیاده، تقویت ناوگان حمل و نقل عمومی، اعمال قانون به صورت هوشمند، آموزش شهروندان در قالب تغییر سبک زندگی فعلی به روش مطلوب نیز باید انجام پذیرد که البته، در این حوزه نیز برنامه‌های منسجمی را در دست اجرا داریم.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :