مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی از افتتاح ۷۴ طرح با اعتبار ۲۲۷ میلیارد و ۵۱۰ میلیون ریال در این استان در طول هفته دولت خبر داد.

به گزارش تبریزمن، جعفر پاشایی اظهار کرد: آموزش و پرورش استان همگام با دولت در راستای سیاست های دور اندیش و پویای سند تحول بنیادین در مسیر توسعه کمی و کیفی گام بر می دارد.

وی احداث ۳۱ مدرسه، ۱۳ نمازخانه، مقاوم سازی پنج مدرسه، ایجاد ۲ مرکز رفاهی تفریحی، هوشمندسازی ۱۲ مدرسه، احداث یک سالن ورزشی و یک سالن اجتماعات را از جمله طرح های قابل افتتاح در هفته دولت ذکر کرد و گفت: افتتاح ۲۲ نمازخانه در مدارس استان یک اقدام بی نظیر در حوزه فرهنگی و پرورشی به شمار می آید.

مدیر کل آموزش و پرورش استان ، احداث آزمایشگاه، ایجاد چمن ورزشی، مرکز یادگیری سوادآموزی، بهسازی کتابخانه و احداث پژوهش سرا را از دیگر اقدامات آموزش و پرورش آذربایجان شرقی برشمرد.

پاشایی خاطر نشان کرد: با وجود دغدغه مالی و محدودیت اعتباری، شاهد رشد آموزش و پرورش در بخش های مختلف آموزشی، فرهنگی و پرورشی، پژوهش ،نوسازی و تجهیز مدارس، ورزش دانش آموزی،افتتاح پروژه های رفاهی نیمه تمام،ریشه کنی بی سوادی و حفظ منزلت معلمان هستیم.

۶۵۰هزار دانش آموز در هشت هزار و ۵۰۰ مدرسه آذربایجان شرقی مشغول تحصیل هستند.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :