به گزارش تبریزمن ، وودافون آرنا استادیوم جدید تیم فوتبال بشیکتاش ترکیه با ۴۳ هزار و ۷۰۰ نفر ظرفیت روز گذشته ۱۰ آوریل با حضور رییس جمهور و نخست وزیر این کشور به صورت رسمی افتتاح شد.

تیم فوتبال بشیکتاش استانبول که سومین تیم پرافتخار ترکیه به شمار میرود قبل از این استادیوم بازی های خانگی خود را سال ها در ورزشگاه اینونو برگزار میکرد و بعد از افتتاح استادیوم جدید بازی این هفته خود که در برابر بورسا اسپور خواهد بود در این ورزشگاه از حریف خود میزبانی خواهد کرد.

photo_2016-04-11_19-08-56

وودافون آرنا با ابعاد ۱۰۵ در ۶۸ در محلی ساخته شده است که ورزشگاه سابق این تیم ( اینونو ) در این محل قرار داشت و اکنون مدرن ترین و پیشرفته ترین استادیوم ترکیه میباشد ، این استادیوم روز ۱۰ آوریل با حضور رجب طیب اردوغان رییس جمهور ، احمد داوداوغلو نخست وزیر ،‌ عبدالله گل رییس جمهور سابق و ییلدیریم دمیرورن رییس فدراسیون فوتبال ترکیه افتتاح شد ، از دیگر چهره هاش شاخص در مراسم افتتاحیه میتوان به برند شوتسر و شنول گونش سرمربیان سابق این تیم اشاره کرد.

photo_2016-04-11_19-09-05

در اطراف این استادیوم کاخ و مسجد دولماباغچه وجود دارند و این استادیوم مطابق با نمای مکان های تاریخی در آن محل ساخته شده است و مواد استفاده شده در دیواره های این استادیوم تماما از کامبوزیت هستند ،‌ سکوی های این استادیوم با تکنولوژی ایتالیایی به طوری طراحی شده اند که باعث چرخش فوق العاده قدرتمند صدای هواداران در محیط استادیوم میشود.

photo_2016-04-11_19-09-03

ویژگی های مهم این استادیوم صندلی های تاشو ، حرارات خیلی کم در تابستان ، پارکینگ سرپوشیده و فضای باز ، ۲۱۰۰ عدد صندلی وی آی پی ، دارای دوربین های تشخیص چهره و هویت هواداران در تمامی نقاط استادیوم و سقف باز و بست شونده هستند که این استادیوم را از تمامی استادیوم های ترکیه متمایز میکند و تنها استادیومی می باشد که تمامی استاندارد های یوفا را داراست.

photo_2016-04-11_19-01-54

لازم به ذکر است این استادیوم ۳٫۵ متر پایین تر از سطح دریا قرار گرفته است و همچنین مسئولان باشگاه بشکیتاش برای امنیت این ورزشگار ۲۰ میلیون لیر هزینه کرده اند و در سطح کشور ترکیه این استادیوم از لحاظ امنیت در بالاترین رتبه قرار دارد.

photo_2016-04-11_19-08-59

رجب طیب اردوغان رییس جمهور ترکیه در حاشیه مراسم افتتاحیه در جمع خبرنگاران گفت : برای تیم فوتبال بشیکتاش بهترین ها را آرزو میکنم و امیدوارم در این استادیوم بهترین نتایج را کسب کنند و به موفقیت های زیادی برسند.

photo_2016-04-11_19-08-54

همچنین احمد داود اوغلو نخست وزیر ترکیه نیز گفت : امروز یک روز تاریخی برای هواداران بشیکتاش و فوتبال ترکیه است چرا که عقاب به خانه خود باز خواهد گشت ، این استادیوم تنها برای موفقیت ها نیست بلکه برای از بین رفت توهین ها در استادیوم و تشکیل یافتن فضای خیلی خوب و پاک در محیط های ورزشی است.

photo_2016-04-11_19-08-52

شایان ذکر است تیم فوتبال بشیکتاش استانبول امروز ۱۱ آوریل برای اولین بار در لانه عقاب از تیم بورسا اسپور میزبانی خواهد کرد.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :