دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر آذربایجان شرقی با بیان اینکه در چهار ماه نخست سال جاری ۷۴۲ کیلو و ۸۴۵ گرم انواع مواد مخدر در استان کشف و ضبط شد، گفت : این میزان نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۸۳ درصد افزایش داشته است.

به گزارش تبریزمن،  سردار محمد علی نصرتی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: در این مدت هشت هزار و ۲۳۴ نفر قاچاقچی، توزیع کننده، حمل کننده و معتاد دستگیر شده است که نسبت به سال گذشته افزایش چهار درصدی داشته ایم.

وی با اشاره به انهدام ۹ باند بزرگ قاچاق تهیه و توزیع مواد مخدر در استان گفت: در چهار ماهه سال جاری هیچ کارگاه تولید مواد مخدر صنعتی در استان کشف و منهدم نشده است که این نشان دهنده عدم فعالیت کارگاه های تولیدی در استان است.

نصرتی اظهار کرد: با اجرای طرح پاکسازی مناطق آلوده در ۳۳۲ نقطه استان، یک هزار و ۸۰۷ نفر جمع آوری شد که نسبت به مدت مشابه پارسال ۳۴ درصد رشد داشته است.

وی گفت: در سه ماه نخست سال جاری پنج هزار و ۳۷۱ نفر معتاد در مراکز اقامتی میان مدت استان پذیرش شده اند که از این تعداد ۹۰ نفر زن است.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر آذربایجان شرقی افزود: در سه ماه نخست سال جاری ۴۱ هزار و ۱۲۴ نفر در مراکز ماده ۱۵ استان پذیرش شده اند که نسبت به سال گذشته هشت درصد افزایش داشته است.

وی اظهار کرد: در سه ماهه امسال همچنین ۲۶۴ نفر در مرکز ماده ۱۶ استان پذیرش شده اند که از این تعداد ۸۰ نفر تا کنون ترخیص شده اند.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :