معاون فنی و عمرانی استاندار آذربایجان شرقی گفت: فرهنگ سازی و آموزش شهروندان برای تبریز۲۰۱۸ ضروری است.

به گزارش تبریزمن، معاون فنی و عمرانی استاندار آذربایجان شرقی در مراسم افتتاح پارک موزه قاجار تبریز، اثرگذاری کیفی پروژه پارک – موزه قاجار را بسیار قابل قبول و رضایت بخش عنوان کرد و گفت:گرچه این پروژه از نظر حجمی و ریالی به چشم نیاید اما واقعیت این است که یکی از ابعاد پروژه مذکور، آماده سازی تبربز برای حضور در سال جهانی ۲۰۱۸ است که باید اجرای اینگونه طرح ها استمرار داشته باشد کمااینکه در مدت زمان اخیر بیش از ۱۰ مجوز هتل آپارتمان صادر شده است که جای تقدیر دارد.

محمدصادق پورمهدی سپس موزه ها را یکی از المان های قابل توجه در امر توسعه گردشگری ارزیابی نمود و افزود:در این راستا، شهردار تبریز قول مساعد داده تا طی سال آینده ساختمان اصلی شهرداری به موزه آذربایجان تبدیل گردد.

توجه به نوع برخورد و رفتار بهینه شهروندان تبریزی در رویارویی با گردشگران خارجی و ضرورت فرهنگ سازی و آموزش مردم در این خصوص نیز از جمله مواردی بود که معاون فنی و عمرانی استاندار آذربایجان شرقی به آنها اشاره کرد تا شهر اولین ها در سال ۲۰۱۸ به شایستگی پذیرای حدود ۲ میلیون توریست باشد.

وی در پایان اظهارات خود از تلاش های مجموعه شهرداری تبریز در رابطه با اجرای مداوم طرح های عمرانی و شهری علیرغم مشکلات  دولت تقدیر نمود.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :