امروز در مشهد دو تیم در حالی مقابل هم صف آرایی می کنند که برای سه امتیاز این بازی که ارزشی همچون طلا دارد نقشه های زیادی در سر پرورانده اند.

به گزارش تبریزمن، دو تیم سیاه جامگان و تراکتورسازی تبریز از ساعت ۱۷:۳۰ امروز (یکشنبه) در دیداری حساس مقابل هم قرار خواهند گرفت.

دیداری که سرخپوشان تراکتورسازی در آن برای حفظ شانس قهرمانی و حتی کسب سهمیه صعود مستقیم به رقابت های لیگ قهرمانان آسیای فصل آینده و حریف مشهدی هم برای فرار از منطقه سقوط در آن خواهد جنگید.

تراکتورسازی از همان ابتدای حضور در رقابت های لیگ برتر در برابر تیم های خراسانی به مشکل برخورده و بازی ها را واگذار کرده است.

به طوری که از ۶ بازی قبلی این تیم در برابر تیم های سیاه جامگان و نیز پدیده، دیگر نماینده مشهد در رقابت های این فصل لیگ برتر، حتی یک پیروزی هم بدست نیامده و ۵ باخت و یک تساوی به ثبت رسیده است. این آمار ضعیف در اکثر بازی ها علاوه بر تراکتورسازی، برای گسترش فولاد هم صادق بوده است.

میزبان برای بقا نیاز مبرم به سه امتیاز بازی دارد و مهمان هم برای زنده ماندن شانس های قهرمانی اش باید به نحوی شده با دست پر زمین را ترک کند از همین رو پیش بینی می شود با حساسیت های حاکم بر بازی جدال تماشایی را شاهد باشیم.

سیاه جامگان با وجود این که زیرنظر فرهاد کاظمی بازی های خوبی را به نمایش گذاشته اما از حیث نتیجه گیری چندان موفق ظاهر نشده و با از دست دادن امتیازات بسیار کارش را برای بقا سخت تر از قبل کرده است. کاظمی که استاد نجات دادن تیم های بحران زده در انتهای جدول است این بار در مشهد نتوانست این روند را ادامه دهد گرچه هنوز به بازی هایی که پیش رو دارد امیدوارانه نسبت به بقای تیم دوم مشهد صحبت می کند.

در آن سو تراکتورسازی هم بعد از درخشش خیره کننده در لیگ قهرمانان آسیا و صعود مقتدرانه به مرحله بعد حالا این شانس را دارد تا در کورس قهرمانی در میان تیم های مدعی قرار داشته باشد البته به شرطی که سه امتیاز دیدار امروز را به حسابش واریز کند تا برای سه بازی باقیمانده هم انگیزه های زیادی داشته باشد.

امیر قلعه نویی بدون شک اگر بتواند تراکتور را در لیگ برتر هم مدعی قهرمانی کند کارنامه فوق العاده اش را در بازگشت به تبریز درخشان تر خواهد کرد و این چیزی نیست که این مربی بخواهد به سادگی از کنارش بگذرد.در جدال عصر امروز نفراتی همچون رضا عنایتی برای سیاه جامگان و فرزاد حاتمی و آلویس نانگ برای تراکتور می توانند سرنوشت ساز باشند.


Galaxy S7 - 944 x 150

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :