بر اساس قانون انتخابات در حوزه‌هایی که انتخابات مجلس به دور دوم کشیده شده است فقط افرادی مجاز به رأی دادن هستند که در مرحله نخست نیز در همان حوزه‌ها رأی داده باشند.

به گزارش تبریزمن، مرحله دوم دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی روز جمعه ۱۰ اردیبهشت همزمان در شش حوزه انتخابیه و ۱۱ شهرستان استان آذربایجان شرقی برگزار می‌شود.

در این مرحله از انتخابات ۱۸ کاندیدا برای کسب ۹ کرسی باقی‌مانده استان در مجلس شورای اسلامی رقابت می‌کنند که آذربایجان شرقی بیشترین تعداد کاندیدا را در مرحله دوم دارد.

 ۱۸۵۰ شعبه اخذ رای در استان، آرای مردم در مرحله دوم انتخابات مجلس را جمع‌آوری می‌کنند و بیش از ۳۰ هزار نفر اعم از عوامل اجرایی، نظارت و نیروهای انتظامی مسوولیت برگزاری این مرحله از انتخابات را در استان بر عهده دارند.

افراد واجد شرایط در مرحله دوم فقط در همان حوزه‌ای می‌توانند رای دهند که در مرحله اول رای داده‌اند؛ ضمن این که رای‌اولی‌ها و کسانی که در مرحله اول شرکت نکرده بودند در هر حوزه‌ای می‌توانند رای دهند.

رای‌دهندگان در روز رای‌گیری باید ۱۸ سال تمام داشته باشند.

در این مرحله در تمامی حوزه‌های انتخابیه از دستگاه‌های احراز هویت استفاده خواهد شد که روند برگزاری انتخابات را تسهیل خواهد کرد.

در مرحله اول انتخابات مجلس برای اولین بار کابین‌های مخصوص رای‌نویسی در شعب اخذ رای شهرستان تبریز تعبیه شد که در مرحله دوم نیز از این کابین‌ها استفاده خواهد شد.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :