بعد از اینکه آقای احمدی‌نژاد گفت: “انشاالله سال ۹۶ همدیگر را خواهیم دید”؛ برخی از کارشناسان احتمال دادند شاید وی می‌خواهد به برنامه “دورهمی” برود، همانجایی که مهران مدیری سؤالات سخت می‌پرسد و افرادی که پاسخی ندهند را کچل می‌کند.

به گزارش تبریزمن، حتی بخشی از این برنامه را پیش‌بینی کردند:

مدیری: یا اسم بدترین سیاستمدار رو نام ببر یا موهاتو از ته می‌زنم؟

محمود: همش یکی؟ بذار ده بیست تا نام ببرم .. فلانی و فلانی و …

مدیری: اسم بدترین اقتصاددان.

محمود: فلانی.

مدیری: ای بابا! اینطوری که برنامه جذابیتی نداره؛ اصلا شما بیا موهای منو بزن!

***

۳ راه برای افزایش قیمت نفت

روزنامه “کیهان” گزارشی از تاثیرات مذاکرات بر اقتصاد چاپ کرد و نوشت: “اگر برجام نبود نفت ۱۲۰ دلار بود.”

لطفا دست روی دلمان نگذارید که خون است؛ آن‌هم خونی شبیه به همان خون‌های آلوده فابیوس؛ همه‌اش هم تقصیر برجام است. همین برجامی که نتیجه‌ای جز “آلودگی هوا” و “گرم‌تر شدن کره زمین” و “انقراض نسل دایناسورها” نداشته است.

ای کاش دولتی ها به جای آنکه “منتقدان جوان” را به سخره بگیرند؛ کمی از معلوماتشان بهره‌مند می‌شدند؛ به تعداد “منتقدان جوان” راه است برای گران کردن قیمت نفت.

راه اول: همانطور که کیهانی ها گفتند، همین برجام باعث کاهش قیمت نفت شده است. البته هنوز هم دیر نشده است، می توان در یکی از این جلسات به جای ظریف، “مهران مدیری” را به مذاکرات فرستاد تا موهای “مونیز” را با ماشین اصلاح بزند (مونیز همانی بود که به مناسبت پدربزرگ شدن صالحی، دست به پدربزرگ فریبی(!) زد و به نوه صالحی هدیه‌ای داد و موهایی قشنگ دارد.) و بعد هم یکی بزند توی آن پای جان کری که قبلا شکسته بود؛ به این ترتیب برجام به فنا می‌رود و منتقدان هم نفس راحتی کشیده و نفت هم دوباره گران می‌شود و شاهد شکوفایی اقتصادی و رونق اقتصادی –همچون زمان محمود- می‌شدیم.

راه دوم: جنگ، البته یک جنگ درست و حسابی، نه از این جنگ‌های سوسولی که الان بین ارمنستان و آذربایجان رخ داده‌است! با انجام یک جنگ خفن، نه تنها نفت، بلکه طلا و دلار هم گران می‌شوند و قشری از جامعه می‌توانند از راه دلالی زندگی خودشان را بگذرانند.

راه سوم: شاید زیر برجام زدن و یا جنگ، کمی غیرمعقولانه و دور از دسترس به نظر برسند؛ منتها راه حل سوم برای گران شدن قیمت نفت، بسیار آسان و سهل الوصول است و آن چیزی نیست جز بازگشت دوباره محمود. قدرت او را دست‌کم نگیرید؛ همانطور که وی توانست در یک دوره زمانی اندک، پراید ۷ میلیونی را به ۲۱ میلیون تومان برساند، می تواند نفت ۲۰دلاری را هم دوباره ۱۲۰دلار کند.

***

شوخی شوخی، جدی می‌شه!

نوبخت درباره اظهارات منتقدان دولت درباره ۴ ساله بودن دولت دکتر روحانی گفته است: “برخی مسایل را باید با سلام و لبخند رد شد. آرزو بر منتقدان جوان عیب نیست.”

البته آقای نوبخت در جریان باشند که برخی مواقع شوخی، شوخی امری جدی می‌شود. مثلا شوخی شوخی یک نفر می‌شود مدیر یک مدرسه، یا شوخی شوخی یک نفر می‌شود سردبیر یک سایت و … البته خوش‌بختانه تا الان کسی شوخی شوخی رئیس‌جمهور نشده است!

منبع: عصرایران


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :