احتشام حاجی پور در ابتدای نطق پیش از دستور خود در جلسه هفتگی شورای شهر تبریز به گرامیداشت روز جهانی کارگر پرداخت و گفت:نباید این روز به ابزاری برای سوء استفاده برخی ها تبدیل شود.


به گزارش تبریزمن، وی افزود:بهترین خدمت به کارگر، اهمیت به فعالیت وی و حمایت واقعی از اوست لذا نیازی نیست با کارگران عکس بگیریم! عدم تحمیل کار اضافی، بهترین حمایت از کارگران بوده و رعایت این امر باید همواره مورد توجه مسوولان این حوزه قرار گیرد.

حاجی پور سپس بر جایگاه رفیع مجموعه شوراها پرداخت و اضافه کرد:شورا یعنی مشورت، و آنچه که برای آنها مبنا قرار داده شده است قانون می باشد لذا وجود شوراها مصداق مشارکت مردم بوده و جزو سرمایه های اعتماد کشور اطلاق می گردند.

رییس شورای اسلامی استان نظارت شورا بر خود و نظارت بر نهادهای عمومی را امری واجب دانست و تاکید کرد:اما متاسفانه اخیرا عدم نظارت جدی بر خود، مشکلات بسیاری را برای شورا و شهرداری به وجود آورده و همگان دیدند که اعضای شورا نیز در گرفتاری تعدادی از آنها سهیم هستند.

وی شورا را از مردم و برای مردم دانست و گفت:شوراها نماد دموکراسی بوده و دیکتاتوری فردی را از بین می برد لذا اعتقاد دارم به علت ضعف نظارت های مربوطه، موضوعات اخیر به وجود آمد.

حاجی پور در پایان، سرمایه های اجتماعی را برای مجموعه شورای شهر مهم ارزیابی نمود و افزود:شهرداری باید قدر شورای شهر را دانسته و در غیاب اعضای آن به بدگویی نپردازد زیرا اگر در این نهادها همدلی نباشد افت شدیدی در جامعه به وجود خواهد آمد به طوری که اتهامات اخیر، باعث گردید تا یک بار دیگر به ضعف نظارتی شورا پی ببریم!

خبرنگار: شهرام صادق زاده


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :