رئیس بیمارستان ۲۹ بهمن تبریز با بیان اینکه ۸۰ درصد زایمان ها نیازمند عمل سزارین نیستند، گفت: در ۲۰ درصد زایمان ها نیاز به مداخله پزشک متخصص وجود دارد.

به گزارش تبریزمن، دکتر لیدا حیدری با بیان اینکه در سال گذشته ۴۲ درصد زایمان های صورت گرفته در این بیمارستان سزارین بوده است، افزود: در عمل سزارین به دلیل اینکه نوزاد با روند طبیعی به دنیا نمی آید می تواند برای نوزاد و مادر عوارضی داشته باشد از این رو نیازمند فرهنگسازی برای ترویج زایمان طبیعی در جامعه هستیم.

وی با اشاره به اینکه یکی از دغدغه های مادران برای تولد فرزند، درد زایمان است، ادامه داد: از این رو در این بیمارستان بخش زایمان بی درد راه اندازی شده و سطح درمانگاه مامایی بیمارستان جهت کنترل های حاملگی بطور مرتب و استاندارد ارتقا یافته است.

دکتر حیدری شایع ترین اعمال جراحی انجام گرفته در این بیمارستان را به ترتیب کاتاراکت، سزارین، هیسترکتومی، شکم حاد و جراحی های اورولوژی عنوان کرد.

وی اضافه کرد: بیمارستان ۲۹ بهمن تبریز که وابسته به سازمان تأمین اجتماعی است در زمینه ارائه خدمات درمانی تخصصی و فوق تخصصی در بخش های زنان و زایمان، نوزادان، NICU، اطفال، جراحی های عمومی و چشم، ICU، داخلی، دیالیز و ارائه خدمات سرپایی در کلینیک های تخصصی و واحدهای پاراکلینیک به بیماران تحت پوشش سازمان و سایر مراجعان فعالیت می کند.

جراح و متخصص بیماری های زنان و زایمان افزود: با الگو قرار دادن شاخص های کیفی ملی و بهبود مستمر کیفیت خدمات در سیستمی پاسخگو با ارائه خدمات درمانی ایمن در جلب رضایت و اعتماد سازی بیماران تلاش می کنیم و توانسته ایم طی دو سال متوالی رتبه برتر کشوری را در نظرسنجی بیماران بستری در بین بیمارستان های تامین اجتماعی را از آن خود کنیم.

وی از جمله آزمایش های تخصصی که در این بیمارستان انجام می شود را دابل مارکر، تریپل مارکر، پانل تیروئید، تمامی پانل هورمون های جنسی، تومور مارکر، پانل هپاتیت و HIV، پانل Torch وتست های اختصاصی کاردیولوژی، روماتولوژی و انکولوژی برشمرد.

دکتر حیدری با بیان اینکه یکی از شایع ترین سرطان ها در جهان سرطان سینه است، گفت: از این رو دستگاه ماموگرافی با هزینه ۱۰ میلیارد ریال برای بیمارستان خریداری شده و در ماه های آینده راه اندازی می شود.

وی با اشاره به اینکه این بیمارستان در دهه ۴۰ تاسیس شده است، گفت: با توجه به قدمت بنای این بیمارستان سازمان تامین اجتماعی با همکاری بخش بیمارستان سازی کشور اتریش در شهرک خاوران تبریز اقدام به ساخت بیمارستان جدید با استانداردهای روز جهانی کرده است.

رئیس بیمارستان ۲۹ بهمن تبریز از جمله برنامه های این بیمارستان در سال جاری را ارتقای اورژانس بیمارستان، ارتقای درمانگاه مامایی در سطح فوق تخصصی، تلاش برای دریافت لوح دوستدار مادر، ارتقای سطح ICU با جذب پزشک، ایجاد درمانگاه های تخصصی و فوق تخصصی، راه اندازی کلینیک دیابت، افزایش اعمال جراحی به روش غیر تهاجمی(لاپاراسکوپی) برشمرد.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :