در همایش پژوهشی موسیقی و ادبیات عاشیقلار از زحمات استاد رزمی قدردانی شد.

به گزارش تبریزمن، نهمین همایش عاشیقلار، اساتید موسیقی سنتی و شاعران تبریزی عصر دیروز همزمان با سالروز ولادت امام حسین (ع)، سومین اختر تابناک آسمان ولایت و امامت به اجرا درآمد.

دبیر این گردهمایی در آغاز برنامه به برگزاری ماهانه موسیقی سنتی در تبریز اشاره کرد و از عموم علاقه مندان جهت حضور و استفاده از این برنامه‌ها دعوت به عمل آورد.

رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی آذربایجان‌شرقی در آغاز برنامه با تجلیل از مقام شامخ شهدا و پاسداران انقلاب اسلامی و نقش ارزنده آنان در صیانت از ارزش های انقلابی، اظهار داشت: امروزه شهدایی که در کشورهای سوریه، لبنان و عراق به شهادت می‌رسند تمام و کمال زندگی دنیوی خویش را زیر پای گذاشته و جهت حفظ ارزش‌های دینی و میهن اسلامی‌مان و پاسداری از خاک اسلام، خانه و خانواده خود را رها کرده و قدم در میادین نبرد می‌گذارند.

وی اضافه کرد : ارزش این شهدا وصف ناپذیر بوده و همگان باید ممنون این عزیزان باشیم که آسایش خود را به خاطر هموطنان و مسلمانان جهان به خطر می اندازند.

دبیر همایش در ادامه برنامه از تعدادی عاشیق پر آوازه آذری زبان دعوت کرد تا به همراه گروه های موسیقی خود به اجراهای زیبا بپردازند که این اجراها با استقبال گرم حاضرین برنامه مواجه شد.

در اواخر این گردهمایی از استاد محسن رزمی دعوت شد که با ساز و نوای دل انگیز خویش به مراسم شوری مضاعف بخشیده و لذت برنامه را با صدای زیبای خود به اوج برساند .

گردهمایی فوق با تجلیل دکتر میلانی از استاد رزمی و اهدای هدایا به وی و تشکر از فعالیت های چندین ساله این استاد موسیقی سنتی آذری به پایان رسید.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :