معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان شرقی در آیین معارفه مدیرکل جدید فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی بیشترین میزان سرمایه گذاری در کشورهای پیشرفته را مربوط به حوزه فرهنگ و هنر دانست و گفت:زیرا هر چه قدر نفوذ فرهنگی پررنگ تر باشد نفوذ سیاسی هم موثر خواهد بود و در مقوله های شبیخون فرهنگی و تهاجم فرهنگی، این اصل مهم بسیار زیاد به چشم می خورد.

به گزارش تبریزمن، سعید شبستری با اظهار خرسندی از تحول قابل قبول حوزه فرهنگ و هنر و ادب آذربایجان شرقی در مدت زمان ۳ ساله افزود:فعالیت های همه جانبه این حوزه در گذشته قفل شده بود اما خوشبختانه یکی از دغدغه های دولت تدبیر و امید، در این حوزه بود که شور و نشاط آن دوباره به جامعه بازگشت، البته شاید برخی از فعالیت های هنری را نتوان نشان داده و عدد و رقم ارایه نمود بلکه ثمره آن در سال های آتی نتیجه خواهد داد.

IMG_5082

وی اضافه کرد:الحمدالله بسیاری از موانع مربوط به این حوزه برداشته شده و با تاسیس بنیاد فرهنگ و ادب و هنر آذربایجان بخشی از وعده های رییس دولت یازدهم محقق گردید به طوری که در این مدت شاهد کارهای ارزشمندی از جمله چاپ و نشر کتاب های مختلف، افزایش ۹۰ درصدی مطبوعات و پایگاه های خبری و غیره بودیم که تحقق آنان در گذشته بسیار دشوار به نظر می رسید.

شبستری خیابانی سپس با طرح این پرسش که چرا عده ای می خواهند چوب لای چرخ دولت بگذارند تاکید کرد:دولت که فعالیت خود را انجام می دهد و با تمام مشکلات موجود در عرصه های مختلف و با بهره گیری از عقلا و مدیران خوشنام، افراد دلسوز به خدمت می پردازند لذا نباید از داخل کشور برای خودمان دشمن تراشی کرده و دشمن اصلی را فراموش کنیم.

وی در پایان اظهارات خود از بلاتکلیفی پروژه های نیمه تمام گذشته در سطح استان که حدود ۳۰ هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد انتقاد کرد و گفت:نباید کام مردم را تلخ کرد، اکنون بیشتر مدیران ما دچار حاشیه شده اند که پررنگ تر از متن نمایان می گردند و باید همدل و همگام شویم.

IMG_5046

اتفاق بد این است که هر روز از تبریز به استانبول پرواز داریم

مدیرکل اسبق فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی هم در این مراسم شهادت داد که تلاش کرده تا مجری و فرمانبر فرامینی باشد که بر اساس باورهای اسلامی در نهاد مسلمانان نهادینه شده است و گفت:وظیفه داریم تا توصیه های بزرگان را اجرا نماییم و لذا اگر هم نتوانستیم کاری برای هنرمندان انجام دهیم حداقل اجازه ندادیم عزت و احترام این قشر فرهیخته زیر سوال رود! زیرا بیش از ۱۶۰ مورد فعالیت برای این حوزه ها تعریف شده است و آمارها هم نشان گر آن است که در برخی از مقوله ها موفق بوده ایم.

علی اکبر صفی پور افزود:در حوزه موسیقی و تأتر هم اقدامات مناسبی را انجام دادیم که بیشتر آنها به حالت تعطیلی درآمده بود همچنین در حوزه نشر کتاب نیز با سعه صدر رفتار نمودیم تا با تضارب آرا، اندیشه های نوینی خلق گردد.

وی با ذکر این نکته که نباید هنرمند ما به جهت معیشتی از کشور رانده شود اضافه کرد:اتفاق بد این است که هر روز از تبریز به استانبول پرواز صورت می گیرد والا چند مورد ناهنجاری در کنسرت موسیقی را باید تحمل کرد!

صفی پور در پایان تاکید کرد:روزی که به آذربایجان شرقی برای مدیریت حوزه فرهنگ و هنر می آمدم به آقای استاندار گفتم که شاید نتوانم مشکلات شخصی ام را با حضور در تبریز حل نمایم اما می توانم دورادور مساعدت های این حوزه را به انجام رسانم ولی ایشان گفت که اگر فردا بپرسند که چرا به وطنت خدمت نکردی چه جوابی خواهی داد!؟ و بدین ترتیب پذیرفتم.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :