مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه میزان میانگین باسوادی استان ۸۲ درصد است، گفت: میزان باسوادی شهرستان اهر با کارهای انجام شده در سال‌های گذشته ۸۵ درصد و بالاتر از میانگین کشوری است.

به گزارش تبریزمن، جعفر پاشایی ظهر امروز در جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه آذربایجان‌شرقی که در شهرستان اهر برگزار شد، از برنامه‌ریزی برای رفع بی‌سوادی در این شهر خبر داد.

وی با بیان اینکه سطح باسوادی در شهرستان اهر و شهرستان هوراند ۷۰ درصد است، گفت: از زمان تصدی دولت تدبیر و امید برنامه‌ریزی گسترده‌ای برای باسوادی در سنین مختلف صورت گرفته و در حال حاضر این شهرستان بالاتر از میانگین استانی باسواد دارد که ۸۵ درصد است.

مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه میانگین باسوادی در استان ۸۲ درصد است، ادامه داد: علاوه بر سوادآموزی برای دانش‌آموزان مقاطع مختلف برای والدین دانش‌آموزان اهری نیز کلاس‌های سوادآموزی برگزار می‌شود و موفقیت‌های خوبی داریم.

غلامرضا هاشمی، مدیرعامل آب منطقه‌ای آذربایجان‌شرقی نیز در این جلسه خواستار تامین بودجه لازم در سال آتی برای انجام طرح‌های مطالعاتی ساخت سد در اهر شد و گفت: در این زمینه دو سد به غیر از سد ستارخان در مرحله مطالعاتی قرار دارد که در سال ۹۵ نیز مطالعات صورت می‌گیرد.

 


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :