دبیر شورای شهر تبریز گفت: ما در شورا بحث جدایی و طلاق را دوست نداریم و نمی توانیم از همدیگر جداشویم، بعضی ها فکر میکنند ما در شورا بحث جدایی را مطرح می کنیم که این چنین نیست، در شورای چهارم به بخش وحدت بخشی تاکید کرده ایم.

تبریزمن، سرویس اجتماعی: رسول درسخوان دبیر شورای شهر تبریز در نشست خبری صبح امروز ضمن عرض تسلیت درگذشت اعلمی پیشکسوت عرصه رسانه در جمع خبرنگاران گفت: یکی از دلایلی که این نشست تدارک دیده شده است برطرف سوتفاهم در رسانه ها است.

رسانه نقش اصلی سلامت را در جامعه دارد

وی ادامه داد: ما نقش رسانه ها را ادا نکرده ایم و هدف از این صحبتها دلجویی است چرا که رسانه نقش اصلی سلامت را در جامعه دارد، اگر میبینیم سلامت اداری در جامعه با مشکلات مواجه است دلیل آن کاهش نظارت عمومی می باشد، مطبوعات و رسانه ما قوی باشند می توانند سلامت جامعه را جلو ببرند.

درسخوان افزود: دولت باید زیرساخت های اداری، اقتصادی، اجتماعی و سیاسی را اماده کند تا در جامعه رسانه قوی عمل کند، من برای مطبوعات و رسانه حرمت قائل هستم و از آناج و ائل پرس تشکر می کنم که دفاعیات مارا منتشر کردند.

موضوع خودکشی جوان مرا بیشتر از مسائل شورا ناراحت کرد

وی اضافه کرد: امروز روز جوان است و من جا دارد به تمامی جوانها تبریک بگویم ما اداره کل ورزش و جوانان داریم که متاسفانه فقط به بحث ورزش و تربیت بدنی ورود می کند، دولت باید به جوانان توجه داشته و به آنها توجه کنند، من در شبکه های اجتماعی دیدم که جوانی در چهار راه آخونی قصد خودکشی داشت که آن موضوع خودکشی جوان مرا بیشتر از مسائل شورا ناراحت کرد، جوانان ما در حال حاضر با بحران مواجه هستند.

ادبیات “چه کسی مقصر است” اشتباه است

درسخوان با اشاره به اینکه هدفمان در شورا جنجال نیست افزود: در بینمان باب شده است که می گوییم چه کسی مقصر است؟ درسخوان؟ دبیری؟ شهردار؟ که این ادبیات اشتباه هست، باید در سهم خود در روشمان تجدید نظر کنیم روشمان را عوض کنیم و به روش بهینه دست پیدا کنیم و از رسانه ها کمک بگیریم تا مسائل در فضای آرام پیش برود.

دبیر شورای اسلامی شهر تبریز توصیح داد: اقتصادکشور ما در حال حاضر با بحران مواجه است و برهمین اساس مردم مجبور هستند برای درخواست کار و گذشت امرار معاش به ما مراجعه کنند و با اینکه از دستمان کاری بر نمی آید بر روی مان فشار می آورند.

در شورا به همدلی تاکید می کنیم/بعضی ها فکر میکنند ما در شورا بحث جدایی را مطرح می کنیم

عضو شورای شهر تبریز با وصف شعری از مولانا نیاز به همدلی را شورا تاکید کرد و گفت: ما در شورا بحث جدایی و طلاق را دوست نداریم و نمی توانیم از همدیگر جداشویم، بعضی ها فکر میکنند ما در شورا بحث جدایی را مطرح می کنیم که این چنین نیست، در شورای چهارم به بخش وحدت بخشی تاکید کرده ایم.

IMG_20160518_110050

شورای سوم از شورای چهارم بهتر عمل کرده است

وی افزود: یکی از تقاضاهایی که از اصحاب رسانه داشتم این بوده است که در در بررسی تفاوت شورای سوم و چهارم ورود کنند و به نظر من شورای سوم از شورای چهارم بهتر عمل کرده است، در شورای سوم با این بحران مواجه نبودیم، ۲۱ نفر شورا یا ۱۷ نفری که الان هستند سرمایه های این مملکت به شمار می آیند و من راضی نیستم از طرف من به این سرمایه ها آسیبی برسد.

رسول درسخوان درباره انتقاد از شورای شهر نیز این چنین توضیح داد: باید به روشهایی انتقاد کنیم، یکی از فضای بد در تبریز این است که انتقاد پذیر نیستیم، در شورای سوم انتقاد می کردم دلگیر می شدند، متاسفانه انتقاد پذیریمان کم است، من عضو شورا به روشهایی باید انتقاد کنم ولی در این انتقاد مواظب باشیم خطا نکنیم زحماتمان زیر سوال نرود.

وی ادامه داد: مدیران به سه دسته تقسیم شده اند، اول مدیران سنتی دوم مدیران مدرن با روش نوین و سوم مدیران شبه مدرن که ویژگی ها این مدیران به گونه ای است که ظاهری مدرن ولی روش آنها سنتی و ناکار آمد هستند.

تضعیف تبریز تضعیف آذربایجان است

وی در ادامه گفت: در شهر بحث هایی مطرح است که نقش تبریز در این چیست؟ نقش تبریز در منطقه شمالغرب چیست؟ و نقش تبریز در آذربایجان چیست؟ تبریز باید در سطح ملی رهبری داشته باشد، روزی که امیر کبیر از تبریز به تهران رفت گفت می خواهم تهران را همانند تبریز مدرن کنم، یعنی تبریز باید به اون جایگاه برگردد و هرکس در این راستا قدمی بردارد دستش را می بوسیم، چه عضو شورا چه شهردار سابق چه شهردار فعلی باشد، سیاست های ملی نباید ناآگاهانه به سمتی برود که رهبری تبریز در شمالغرب کشور تضعیف کنند، تضعیف تبریز تضعیف آذربایجان است.

تامین رضایت مردم و پرسنل شهرداری تبریز از وظایف شوراست

دبیر شورای اسلامی شهر تبریز با بیان اینکه رضایت مردم و پرسنل شهرداری تبریز از وظایف شوراست گفت: در سیستم شهرداری ارتقا کارمندان و مدیران منظم نباشد، ماده ۴۶ قانون شهرداری می گوید انجمن شهر یا هریک از اعضای آن حق ندارند در عزل و نصب اعضای شهرداری دخالت کنند یا حق ندارند به کارمندان شهرداری مستقیما دستور دهند.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :