مدیرعامل شرکت گاز آذربایجان شرقی از اتصال ۱۲۴ روستای استان به مدار گاز طبیعی همزمان با دهه فجر خبرداد و گفت: با اضافه شدن ۱۰ هزار و ۲۵۸ خانوار روستایی به جمع مشترکان گاز طبیعی، میزان بهره مندی خانوارهای روستایی استان به ۸۶٫۸ درصد می رسد.

به گزارش تبریزمن، به نقل از ایرنا، پروژه گاز رسانی به کارخانه مس انجرد را از دیگر طرح های قابل افتتاح در دهه فجر عنوان کرد و افزود: در این ایام طرح گازرسانی به شهرک صنعتی ۴ تبریز بهره برداری شده و یک باب جایگاه عرضه گاز فشرده CNG افتتاح می شود.

دینی،اعتبار هزینه شده برای طرح های یادشده را افزون بر ۶۳۰ میلیارد ریال اعلام کرد.

وی افزود: هم اکنون تمامی شهرها و ۸۴ درصد خانوارهای روستایی استان از نعمت گاز طبیعی بهره مند هستند و با اجرای برنامه های دولت تدبیر امید در بخش گاز رسانی تا پایان سال ۹۶ تمامی روستای بالای ۲۰ خانوار استان از نعمت گاز طبیعی برخوردار خواهند شد.

شرکت گاز استان آذربایجان شرقی با بیش از ۱۷ هزار کیلومتر شبکه گازرسانی بیش از یک میلیون و ۴۰۰ هزار مشترک را در بخش های خانگی، تجاری و صنعتی تحت پوشش قرار داده و بیش از ۸۰ درصد انرژی مصرفی استان از گاز طبیعی تامین می شود.

طبق آخرین سرشماری، استان آذربایجان شرقی حدود سه میلیون و ۷۰۰هزار نفر جمعیت دارد که از این شمار نزدیک به یک میلیون و ۱۴۵هزار نفر در ۲۹۱۱روستا سکونت دارند.


Galaxy S7 - 944 x 150

کلیدواژه ها : ,,

این خبر را به اشتراک بگذارید :