رئیس جمهور سابق با پشتوانه ای از تپه های فتح شده در دو دوره قبلی خود، آماده می شود تا در انتخابات ریاست جمهوری پیش رو نیز شرکت کرده و سایر تپه های باقی مانده را نیز فتح کند!!

تبریزمن، سرویس سیاسی: محمود احمدی نژاد، سفرهای انتخاباتی اش را آغاز کرده است تا نشان دهد به رغم تکذیب های قبلی، دلش برای بارسوم ، هوای ریاست جمهوری کرده است. آفتابی شدن دوباره محمود احمدی‌نژاد در فضای سیاسی ایران باعث شده است تا تحلیل‌ها به سمت پیش بینی آینده او برود.

اگرچه اصرار دارند که تحرکاتش انتخاباتی نیست؛ اما نشانه‌ها عکس این را می‌گویند. سفرها و سخنرانی‌های رئیس دولت سابق در ماه‌های اخیر شدت گرفته است. بعد از سفر مازندران و کرمان در ماه گذشته، محمود احمدی‌نژاد چند روز قبل به بهانه میلاد امام زمان (عج) عازم زنجان شد و در جمع مردم سخنرانی کرد‌.

شعارهایی که روی پلاکاردهای استقبال از احمدی‌نژاد نقش بسته بود، کاملاً شائبه انتخاباتی داشت؛ مانند «رأی همه فاطمی‌دلان محمود است، ما رأی به نوکران اکبر ندهیم» یا «مظلوم‌تر از بهشتی، خدوم‌تر از رجایی، پیش به سوی خیبر، دولت ادامه دارد».

این شعارها در کنار سخنان حامیان احمدی‌نژاد که گفته اند احمدی‌نژاد نیازی به حمایت نخبگان ندارد و در انتخابات ۹۶ رکورد رأی را خواهد زد، حاکی از عزم رئیس دولت سابق برای بازگشت به عرصه قدرت است.

کانال‌های تلگرامی و حامیان رسانه‌ای او هم از چند روز قبل، تبلیغات این سفر را با هیاهو و بزرگ‌نمایی آغاز کرده بودند. آنها با این همانی‌سازی تاریخی، از این سفر با عنوان قیام دوم خرداد یاد کرده بودند. در یکی از کانال‌های تلگرامی هوادار او نوشته شده بود: «دوم خرداد ۹۵ حماسه‌ای در زنجان رخ خواهد داد که برای همیشه دوم خرداد ۷۶ فراموش خواهد شد». این کانال، پیش از این، از سفر احمدی‌نژاد به آمل هم با عنوان قیام آمل یاد کرده بود.

SAED0624

در این خصوص چند موضوع قابل ذکر می باشد که در ادامه می آید:

اول اینکه نتایج انتخابات ریاست جمهوری و نیز انتخابات مجلس شورای اسلامی که در همین حوالی زمانی برگزار شد، با قاطعیت رای و نظر مردم را نشان داد و نیز قضاوت مردم در خصوص عملکرد دولت و مجلس قبلی را آشکارا بیان کرد.

دوم اینکه انتظار می رفت – و هنوز هم می رود – که محمود احمدی نژاد در یک محکمه علنی، پاسخگوی ۸ سالی باشد که زمام امور کشور را در دست گرفت و طلایی ترین دوران درآمدهای نفتی را به گونه ای مدیریت کرد که رشد اقتصادی ایران به منفی ۵ درصد رسید و تورم به بالای ۴۰ درصد.

این، البته جدای از آسیب های جبران ناپذیر فرهنگی و اخلاقی است که در دوران او بر جامعه تحمیل شد و تحریم هایی که زندگی مردم را تیره و تار ساختند.

حال از عجایب روزگار است که او به جای پاسخگویی، مطالبه رأی و ریاست جمهوری هم می کند!

سوم اینکه حامیان احمدی نژاد بر روی تصاویر استقبال از او در شهرهای مختلف مانور می دهند و تعداد جمعیت را دال بر محبوبیت او می دانند.

در این که احمدی نژاد حامیان و سبد رأیی دارد تردیدی نیست چه آن که هر سیاستمداری موافقان و مخالفان خود را دارد.
نکته اینجاست که اگر برخی افراد مورد اقبال جامعه نیز این اجازه و فرصت را یابند که بتوانند در شهرهای مختلف سخنرانی کنند، جمعیت به مراتب بیشتری به استقبال شان خواهد آمد.

4 نکته درباره دلتنگی احمدی نژاد برای سومین ریاست جمهوری!

البته آنچه مسلّم است این که نتیجه انتخابات نه در شوهای شهری که در صندوق های رأی رقم خواهد خورد. تجربه نیز ثابت کرده است که حامیان جریان عقلانیت، اصلاح و اعتدال بیش از آن که در اندیشه نمایش های این چنینی باشند، گرم کار و تلاش خویش اند و آن هنگام که باید، وارد عرصه می شوند و بی سر و صدا آنچه بدان باور دارند را رقم می زنند؛ نمونه اش انتخابات ریاست جمهوری ۹۲ و خانه تکانی مجلس در انتخابات ۷ اسفند ۹۴٫

چهارم اینکه از دولت فاتح تپه های موفقیت! به عنوان یکی از فراهم کننده ترین بسترهای فساد نیز یاد می شود! از معاون اول و بابک زنجانی گرفته تا مقامات پایین تر…

تعدادی از مقامات دولت‌های نهم و دهم محمود احمدی‌نژاد در زندان هستند. جهانگیری، معاون اول دولت یازدهم نیز اعلام کرده که بزرگترین فساد قرن در دولت قبل رخ داده است.

پنجم اینکه شوهای احمدی نژاد، چند هدف عمده دارد:

اول آنکه او می داند احتمال ردصلاحیّتش در انتخابات آتی وجود دارد و لذا می کوشد هزینه این کار را بالا ببرد. هر چند که بسیاری از تحلیلگران معتقدند او رد صلاحیت نخواهد شد زیرا گزینه جریان مخالف روحانی برای تصاحب مجدد پاستور است.

دوم این که به اصولگرایان چنین القا کند که اگر می خواهند سهمی در دولت داشته باشند، باید روی او که این همه محبوبیت مردمی دارد حساب کنند ولو به طور غیر علنی از او حمایت نمایند.

سومین هدف نیز خالی کردن دل مخالفانش و ایجاد ناامیدی در میان آنهاست.

ولی همان گونه که گفته شد، مردم ایران آگاه شده اند و دیگر تحت تأثیر شوهای خیابانی سیاستمداران راست و چپ قرار نخواهند گرفت و نام کاندیدای مورد نظر را با عقلانیت بر روی برگه های رأی خواهند نوشت.

در این میان، وظیفه افراد تحصیل‌کرده، خبرخوان و مطلع و روشنفکر این است که هر کدام شان به فراخور دایره مخاطبانی که دارند – از خانواده و فامیل تا سطوح مختلف اجتماعی- روشنگری کنند تا اثر مانورهای پوپولیستی به حداقل برسد چه آن که برای یک خانه در حال بازسازی، زلزله مجدد حکم نابودی مضاعف دارد.

در این میان باید دید که احمدی نژاد و جریان منتسب به او برای ماه‌های پیش رو چه تصمیمی خواهند گرفت. بر اساس همین تصمیم احمدی نژاد می‌توان رئیس جمهور سابق بماند یا تبدیل به نامزد انتخابات ریاست جمهوری می‌شود.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :