معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه اقتصاد مقاومتی مهمترین موضوع سال است، گفت : ۸۷ شرکت دانش بنیان برای تحقق اقتصاد مقاومتی مبتنی بر اقتصاد دانش بنیان درمنطقه ویژه فن آوری ربع رشیدی فعالیت می کنند .

به گزارش تبریزمن، علی نواداد روز چهارشنبه در چهل و ششمین گردهمایی معاونان پژوهش جهاد دانشگاهی کشور، اظهار کرد : برای تحقق اقتصاد مقاومتی آذربایجان شرقی به عنوان منطقه ویژه فن آوری معرفی شده و منطقه ویژه فن آوری ربع رشیدی ماموریت تحقق اقتصاد مقاومتی دانش بنیان را بر عهده دارد .

وی همچنین با اشاره به اینکه استان دبیر ستاد انرژی های تجدید پذیر کشور است، افزود: استان های آذربایجان شرقی ،کرمان و لرستان هم پایلوت اقتصاد مقاومتی معرفی شدند تا اقتصاد مقاومتی دانش بنیان به صورت جدی پی گیری شود .
نواداد گفت : تاکنون سه دوره نمایشگاه در حوزه فعالیت های دانش بنیان در استان برگزار شده که در دوره سوم ۹۳۷ شرکت ثبت نام و ۱۲۵ شرکت توانستند در این نمایشگاه مشتری پیدا کنند.

وی افزود : چهارمین دوره این نمایشگاه هم امسال در تبریز برگزار می شود .

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار آذربایجان شرقی همچنین با اشاره به اینکه سازمان جهاد دانشگاهی آذربایجان شرقی از موفق ترین سازمان های کشور است، گفت : مرکز ناباروری آذربایجان شرقی دارای سطح بالایی بوده و با رقبای خارجی رقابت دارد .

رئیس سازمان جهاد دانشگاهی آذربایجان شرقی نیز در این گردهمایی گفت : میزان قراردادهای منعقده جهاد دانشگاهی در حوزه فن آوری و انرژی های تجدید پذیر ۵۰میلیارد ریال است و ۱۰ طرح مختلف نیز برای انعقاد قرارداد داریم.

نجف قراچورلو اظهار کرد : امسال ۲۰ میلیارد ریال قرارداد به صورت قطعی انجام شده است .

وی افزود : گردش مالی جهاد دانشگاهی در سال گذشته ۱۰۰ میلیارد ریال بوده است که نسبت به سال قبل از آن حدود ۲ برابر افزایش یافته و این رقم امسال نیز به ۱۲۵ میلیارد ریال خواهد رسید .

قراچورلو همچنین بیان داشت : گسترش مرکز پزشکی و درمان ناباروری جزو برنامه هایی است که از سال ۹۴ آغاز شده است .

چهل و ششمین گردهمایی معاونان پژوهشی واحدها، پژوهشگاه ها، سازمان ها و مراکز جهاد دانشگاهی کشور با هدف تبادل نظر در خصوص راهکارهای افزایش ظرفیت ها و توانمندی های این نهاد از امروز به مدت دو روز در تبریز در حال برگزاری است.
۳۰۹۳/۵۱۸


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :