جلال امیری رزمی کار میانه ای و عضو تیم ملی کیک بوکسینگ کشورمان،که به تازگی در مسابقات جهانی ۲۰۱۵ کیک بوکسینگ در وزن ۹۶- کیلوگرم توانست مدال طلای جهانی را احراز نماید، مهمان تحریریه تبریزمن بود.

تبریزمن، سرویس ورزشی: در زیر گفتگو این ورزشکار با تبریزمن را می خوانید:

لطفا ابتدا خودتان را معرفی کنید:

جلال امیری از شهرستان میانه، متولد ۱۳۶۲، فوق لیسانس مدیریت دولتی و عضو تیم ملی فدراسیون ورزش های رزمی در رشته کیک بوکسینگ هستم. هم اکنون ساکن تهران هستم و در شرکت دخانیات ایران، واحد برنامه ریزی مشغول به کار هستم.

photo_2016-06-01_14-17-16

تاکنون چه عناوین ورزشی را کسب کرده اید:

از سال ۶۸ تا الان ورزش می کنم. در این ۲۶ سال اولین مدال بین المللی نائب قهرمانی آسیا ۲۰۰۳ در گرجستان بود. نزدیک به هشت دوره قهرمان ایران شده ام. ۲۰۱۴ نائب قهرمان و ۲۰۱۵ قهرمان جهان شدم. ۱۸ تیر ماه امسال نیز برای مسابقات جهانی ایتالیا در ونیز برگزار خواهد شد و اسپانسر ما مدیرعامل دخانیات ایران می باشد، اعزام هستم که در این دوره از مسابقات ما دو بازیکن هستیم که من در وزن +۹۶ و دوست عزیزم در وزن -۹۶ به همراه سرمربی تیم ملی کیک بوکس جناب آقای علیرضا روح پرور پرچم دار ایران خواهیم بود. شورای برون مرزی مسابقات ما را تأیید کرده و طبق نامه ای که وزارت ورزش و جوانان داده است در این مسابقات شرکت خواهیم کرد.

nejati (2 of 11)

وضعیت تیم ملی و عملکرد فدراسیون ورزش های رزمی را چطور می بینید:

باتوجه به اینکه جناب آقای رشیدی رئیس فدراسیون ورزش های رزمی از وقتی که آمده اند تغییرات زیادی ایجاد شده و خیلی از ورزشکاران و سبک ها حمایت کرده اند که بنده به عنوان یکی از اعضاء فدراسیون ورزش های رزمی از آقای رشیدی تشکر می کنم. همچنین دبیر محترم جناب آقای علی رشیدی زحمات زیادی کشیده اند. انشالله که در ادامه نیز بتوانند بیشتر و بهتر از این به جامعه ورزشی کمک کنند.

سبک های مختلف در ورزش های رزمی و به خصوص کیک بوکسینگ باید وحدت رویه داشته باشند.

چه اهدافی برای سال ۹۵ دارید:

از اول سال برای مسابقات جهانی پیش رو تمرین کرده ایم. در این سه ماه اخیر نزدیک به ۱۵ کیلو وزن کم کرده ام. انشالله بعد از مسابقات اگر خدا یاری کند به کمک جناب آقای دکتر علیرضا رحیمی رئیس هیئت ورزش های رزمی استان آذربایجان شرقی که همیشه حامی ورزشکاران بودند و خود نیز یک فرد ورزشی می باشد، یک برنامه هایی برای هیئت استان در نظر داریم که با کمک و راهنمایی وی انشالله سال ۹۵ سالی پربار خواهد بود.

photo_2016-06-01_14-18-35

به نظر من با وجود دکتر رحیمی تغییر تحول بزرگی در هیئت بوجود خواهد آمد. چرا که خودشان از جنس ورزشکار است و وقتی یک قهرمان می خواهد وزن کند و به دور از خانواده خواهد ماند این موضوعات را درک می کند. دکتر رحیمی حامی تمام بچه های مستضعف هست. من نیز به وی قول مساعدت داده ام هر کاری که از دستم بر بیاد اول به خاطر مردم استان دوم و به خاطر وظیفه ای که به گردن دارم انجام بدم.

سال ۹۴ برایتان چطور گذشت:

سال ۹۴ که مدرس بودم و با مجوز های فدراسیون چند دوره کلاس مربی گری درجه یک، دو و سه در استان اصفهان برگزار کردم، آزمون های دان یک تا دان چهار که مجوز ها را از فدراسیون گرفتیم برگزار کردیم. کلاس های داوری و باز آموزی را برای افزایش اطلاعات ورزشکاران، داوران و مربیان برگزار کردیم. با توجه به پیش زمینه ای که داشتیم از نیم سال دوم ۹۴ تمرینات آمادگی خود را برای مسابقات جهانی آغاز کردیم.

وضعیت استعداد یابی کیک بوکسینگ استان و کشور چگونه است:

قصد تخریب سبک ها یا اینکه سبکی برتر از دیگری می باشد را داریم ولی با توجه به تعدد سبک ها، دکتر رحیمی برنامه ریزی کرده اند تا در استان اولویت بندی کنیم. گروه ها، انجمن ها و سبک ها را درجه بندی کنیم و از همین درجه ها استعداد یابی را انجام بدهیم. باید دست به دست هم دهیم با کمک مسئولین و رئیس هیئت دو تیم الف و ب برای استان تشکیل بدهیم و با برنامه ریزی ها بتوانیم یک هدف و نتیجه خوبی از استان و هیئت بگیریم.

آذربایجان شرقی در کیک بوکسینگ حرف های زیادی برای گفتن دارد چراکه این استان استعدادهای خوبی در ورزش های رزمی دارد.

photo_2016-06-01_14-17-20

صحبت پایانی شما را می شنویم:

با توجه به اینکه آذربایجان شرقی چه از نظر علمی، ورزشی، اخلاق، تمدن همیشه در صدر جدول است و ادب، معرفت و میهمان نوازی اش زبان زد عام و خاص می باشد.

آرزو دارم در هیئت رزمی نیز بتوانیم بیشتر و بهتر از این عمل کنیم تا بازیکنان و ورزشکاران استان بتوانند خود را نشان دهند. یکی از اهداف من این است که بچه هایی که به این ورزش می آیند پول های بی خود به مربیان سوء استفاده گر ندهند. افرادی که پول می گیرند کمربند می دهند، به مسابقات می برند، اجازه نخواهم داد چنین روند ادامه داشته باشد.

 


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :