مدیرکل حفاظت محیط زیست استان آذربایجان شرقی گفت:امیدواریم در هفته محیط زیست با فرهنگسازی و اطلاع رسانی یا آگاه سازی در راستای حفظ محیط زیست گام های موثری برداریم .

تبریزمن، سرویس اجتماعی: دکتر حمید قاسمی مدیرکل حفاظت محیط زیست استان آذربایجان شرقی درباره فرا رسیدن هفته محیط زیست و برنامه های این اداره کل در این هفته در گفتگو با خبرنگار تبریزمن، گفت: هفته ی محیط زیست از مورخه ی ۱۶ الی ۲۱ خرداد ماه با شعار به سوی طبیعت برای زندگی برگزار خواهد شد .

قاسمی افزود: بر طبق اصل ۵۰ قانون اساسی حفظ محیط زیست یک وظیفه ی همگانی است و امیدواریم در این هفته با فرهنگسازی و اطلاع رسانی یا آگاه سازی در راستای حفظ محیط زیست گام های موثری برداریم .

وی ادامه داد: ما در این هفته علاوه بر مرکز استان و شهرستان ها نیز برنامه های فرهنگی و آموزشی خواهیم داشت.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان آذربایجان شرقی توضیح داد: امسال برای اولین بار در کشور از تبلیغات پاک و جشنواره ی نور پیام رسانی و اطلاع رسانی در خصوص محیط زیست را خواهیم داشت که این برنامه به این صورت است که با استفاده از لیزر و ملودی نور ( نور و رنگ در شش نقطه از شهر تبریز هر شب ۶۰ تا ۹۰ دقیقه ارایه خواهیم نمود و در برنامه های رادیویی و تلویزیونی با حضور مسئولین و کارشناسان محیط زیست مطالبی را در خصوص حفظ و حراست از طبیعت و محیط زیست خواهیم داشت .

دکتر حمید قاسمی به دیگر برنامه های این اداره کل اشاره کرد و توضیح داد: در این هفته مراسم انزجار از شکار حیوانات با حضور شکارچیان نادم و محیط بانان و مسئولین در شهرستان جلفا برگزار خواهد شد، برنامه ی دیگری که در این هفته در نظر گرفتیم رها سازی گونه های حیاط وحش و بازدید مدیر کل از صنایع را نیز خواهیم داشت .

قاسمی از برنامه های فرهنگی ویژه هفته محیط زیست نیز پرده برداری کرده و بیان کرد:  با هماهنگی اداره ی کل کانون پرورش کودکان و نوجوانان مسابقه ی نقاشی با موضوع حفاظت از آب و احیای دریاچه ی ارومیه و برگزاری نمایشگاه عکس در طول این هفته در ساعات اداری و در محل اداره ی کل برگزار خواهد گردید و همچنین بازدید از موزه ی تاریخ طبیعی در طول هفته به صورت رایگان از دیگر برنامه های این اداره کل در طول هفته می باشد.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :