جلسه علنی این هفته شورای شهر تبریز در ساعت ۸:۴۹ صبح امروز استارت خورد اما محمدحسن اسوتچی، علی باغبان و محمدحسین جعفری اعضایی بودند که قبل از ساعت ۸:۱۵ در تالار شورا حضور داشتند و منتظر ورود به موقع سایرین بودند که بیش از نیم ساعت به درازا کشید، شهردار تبریز هم یک ساعت پس از شروع جلسه به صحن شورا آمد.

تبریزمن، سرویس شهری: رییس شورای شهر تبریز در ابتدای جلسه این هفته گفت:امام راحل جزو مدرسین حوزه علمیه قم بودند که اعتراضات شجاعانه، ایشان را به رهبر انقلاب تبدیل کرد و در ۱۵ خرداد سال ۴۲ بعد از دستگیری ایشان، مردم شهرهای مختلف ایران به تدریج به پا خاسته و پیروزی انقلاب اسلامی را رقم زدند.

شهرام دبیری در بخش دیگری از اظهارات خود به ۱۶ خرداد به عنوان روز جهانی حفظ محیط زیست اشاره کرد و افزود:در اصل ۵۰ قانون اساسی هم به این موضوع تاکید شده است و لذا باید مدنظر شهرداری و برنامه ریزی های شورای شهر هم قرار گیرد.

فریدون بابایی:طبق نظر سازمان بازرسی، خدمات شورای شهر نباید متوقف گردد

فریدون بابایی اقدم نیز در نطق پیش از دستور خود با اشاره به تعهدات و جایگاه شورا به عنوان یک نهاد مدنی و مردمی گفت:اخیرا سازمان بازرسی نامه ای را به اعضای شورای شهر تبریز ارسال نموده و در آن متذکر شده است که علیرغم جریانات اتهامی اخیر، نباید امر خدمت رسانی و رسالت شورای شهر متوقف گردد.

وی سپس توجه به سال ۲۰۱۸ که در آن تبریز به عنوان پایتخت گردشگری کشورهای اسلامی مطرح شده است را مورد توجه قرار داد و افزود:در این خصوص کارگروهی تشکیل شده بود تا در قالب معاونت فرهنگی شهرداری به فعالیت بپردازد اما اکنون که گویا این معاونت برچیده خواهد شد باید فکری برای این قضیه اندیشید.

بابایی در بخش دیگری از اظهارات خود خطاب به آن تعداد از مدیرانی که قصد موج سواری در فضای موجود را داشته و با بداخلاقی به تبلیغات دوره آتی شورا می پردازند تاکید کرد:برخی از مدیران گستاخ هنوز شورای شهر را نشناخته اند و فکر می کنند که فضای کنونی، مساعد موج سواری آنها برای فعالیت های تبلیغاتی است در حالی که همه این تفکرات و فضای به وجود آمده به دلیل اقدامات منفعلانه برخی از اعضاست که باید به خود آیند!

و بعد هم خطاب به اعضای شورا اضافه کرد:همکاران شورا! بیش از این نمی توان صبر پیشه کرد، باید به وحدت جمعی دست یابیم زیرا برای ما، خدمت به مردم مهم ترین وظیفه است که نباید خواسته هایشان بر زمین بماند.

nejati (18 of 25)
این عضو شورای شهر در پایان سخنان خود گزارشی از فعالیت ها، جلسات و مصوبات کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر تبریز را ارایه نمود.

√ احمد جهانسری:آمایش سرزمین همان هنر چیدمان است

مدیرکل پدافند غیرعامل آذربایجان شرقی هم که به عنوان مهمان ویژه در جلسه این هفته شورای شهر تبریز حضور داشت تغییر مؤلفه های دفاعی، اندیشه و باور، گفتمان و فرهنگ سازی و تکنولوژی های نو را از موارد اصلی واحد پدافند غیرعامل دانست و گفت:بیش از ۳ هزار نفر از مدیران مدارس سطح استان در کلاس های آموزشی ۱۰ ساعته قرار گرفته اند و همه روزه در ادارات و دستگاه های اجرایی گفتمان و فرهنگ سازی مورد اجرا قرار می گیرد.

احمد جهانسری افزود:در برنامه ریزی شهری نیز مقوله پدافند غیرعامل در قالب مبحث ۲۱ به عنوان سازه امن مورد تاکید قرار گرفته است زیرا پدافند غیرعامل، امنیت شرایط و فضا را مورد بررسی و واکاوی قرار می دهد که امری قابل توجه می باشد.

وی در پایان اضافه کرد:مقوله آمایش سرزمین همان هنر چیدمان است لذا قبل از اینکه زمین مخدوش گردد باید پی به ویژگی های آن برد که این مورد نیز از طریق اصول پدافند غیرعامل عملیاتی می شود.

در ادامه جلسه، اعضای شورای شهر به بررسی لوایح شهروندان پرداختند تا قسمتی از مشکلات مردم حل و فصل گردد.

√ شهرام صادق زاده


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :