889281-sniper-wallpaper

 امروز می خواهیم یادی از ماهر ترین تک تیراندازان تاریخ کنیم! این ها نیز درست مانند سایر افراد بودند اما هزاران برابر دقیق تر و هوشیار تر!

  1. گروهبان ارشد روزا شانینا؛ ارتش سرخ شوروی

10

شانینا یکی از معروف ترین تک تیر انداز هایی است که دنیا تاکنون به خود دیده. پس از آن که برادرش در سال ۱۹۴۱ کشته شد، به ارتش سرخ شوروی پیوست. در طول دوره فعالیت حرفه ای خود ۵۹ شلیک منجر به مرگ تایید شده داشته است. به او مدال های افتخار و شجاعت اعطا شده است. زمانی که تنها ۲۰ سال داشت حین محافظت از یک افسر فرمانده در حمله توپخانه کشته شد.


  1. گروهبان فئودور اوخلوپکف؛ ارتش سرخ شوروی

9

اوخلوپکف به دنیا آمد تا یکی از موثر ترین اسنایپر های شوروی در جنگ جهانی دوم باشد. وی ۴۲۹ شلیک منجر به مرگ تایید شده دارد و به خاطر خدماتش در سال ۱۹۶۵ تبدیل به قهرمان اتحاد جماهیر شوروی شد.


  1. بیلی دیکسون؛ غیر نظامی آمریکایی

8

بیلی دیکسون یکی از ۸ غیر نظامی آمریکایی بود که توانست به مدال افتخار دست یابد. تعداد کل شلیک های منجر به مرگ دیکسون نامشخص است. به خاطر نقش تعیین کننده وی در برد نبرد Buffalo Wallow مدال افتخار برد. وی را یکی از ماهرترین تیراندازان غرب می دانند.


  1. لودمیلا پاولچنکو؛ ارتش سرخ شوروری

7

پاولچنکو به عنوان موفق ترین اسنایپر زن با ۳۰۹ شلیک منجر به مرگ تایید شده، مورد احترام است. هنگامی که در جنگ جهانی دوم آلمان به روسیه حمله کرد، وی یک دانشجوی ۲۴ ساله بود. لودمیلا یکی از نخستین شهروندانی بود که برای انجام خدمات نظامی داوطلب شد. در سال ۱۹۴۳ میلادی نشان ستاره طلایی به وی اهدا گردید و یک تمبر یادبود برای او چاپ شد.لودمیلا پس از جنگ به عنوان دستیار فرماندهی کل نیروی دریایی اتحاد شوروی انتخاب شد . وی در ۱۰ کتبر ۱۹۷۴میلادی در سن ۵۹ سالگی درگذشت.


  1. ادلبرت والدرون؛ ارتش آمریکا

6

والدرون در جنگ ویتنام حضور داشته است و ۱۰۹ شلیک منجر به مرگ مورد تایید دارد. اغلب این کشتگان افراد کلیدی جنگ بوده اند.


  1. سرجوخه راب فورلانگ؛ نیرو های کانادایی

5

وی برای مدتی طولانی رکورد دار بلند ترین فاصله تایید شده شلیک با ۲۶۵۷ یارد بوده است. راب در مارس ۲۰۰۲ در عملیات آناکوندا در افغانستان شرکت داشت.


  1. کاپیتان واسیلی زایتسف؛ ارتش سرخ شوروی

4

واسیلی زایتسف یکی از کلیدی ترین اسنایپر های نبرد خونین استالینگراد است. در طول این نبرد وی ۲۲۵ شلیک موفق از ۴۰۰ شلیک منجر به مرگ تایید شده اش را انجام داد. این رقم شامل ۱۱ تن از اسنایپر های دشمن می شود! بسیاری از این افراد از فاصله ای بیش از هزار متر مورد هدف قرار گرفته اند.


  1. کریس کایل؛ یگان ویژه نیروی دریایی آمریکا

3

هیچ لیستی از اسنایپر های مرگبار تاریخ بدون نام کریس کایل کامل نخواهد بود. وی ۱۶۰ شلیک منجر به مرگ تایید شده و تعداد زیادی مورد بدون تایید در کارنامه خود دارد. وی در جریان جنگ دوم عراق چهار بار به این کشور اعزام شد. در نهایت در سال ۲۰۱۳ هنگامی که در حال تمرین تیر اندازی بود، به دست یک تفنگ دار سابق نیروی دریای آمریکا در تگزاس به قتل رسید.


  1. کارلوس نورمن هنکوک؛ تفنگ داران دریایی آمریکا

2

وی بزرگ ترین تک تیرانداز آمریکا به شمار می رود. حتی کایل نیز در مورد وی گفته است: من تعداد شلیک های منجر به مرگ بیشتری داشته ام اما این بدان معنی نیست که بهتر از نورمن هستم. وی در افتخارات خود رکورد شلیک موفق از فاصله ۲۵۰۰ یاردی را دارد آنهم با تجهیزاتی که به اندازه امروز دقت بالایی نداشتند.

وی ۹۳ کشته مورد تایید در جنگ ویتنام دارد.


  1. ستوان دوم سیمو هایها؛ ارتش فنلاند

1

اکنون به نفر اول لیست می رسیم! سیمو هایها به راستی برترین تک تیر انداز در تمام طول تاریخ است. وی به خاطر پالتوی سفیدش و ماسکی که بر صورت داشت، به مرگ سفید شهرت یافت. او تنها ۱۵۲ سانتیمتر قد داشت. و با یک تفنگ موسین-ناگانت مدل۲۸ بدون دوربین به همراه یک مسلسل در جریان جنگ زمستانی که در سالهای ۱۹۳۹-۱۹۴۰ میان فنلاند و شوروی درگرفت در دمای -۲۰ تا -۴۰ درجه زیر صفر به تنهایی ۵۰۵ نفر از سربازان ارتش سرخ شوروی را کشت. او در یک مصاحبه در سال ۱۹۹۸ در مورد عامل موفقیت یک تک تیرانداز فقط یک کلمه پاسخ داد: «تمرین». هایها در سال ۲۰۰۲ در سن ۹۶ سالگی به علت کهولت سن درگذشت.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :