در رقابت‌های دوومیدانی ترکیه، سجاد هاشمی آهنگری دونده تبریزی کشورمان در ماده ۴۰۰ متر به عنوان نفر نخست از خط پایان عبور کرده و مدال طلا را بر گردن آویخت اما به دلیل و طوفان شدید و بدی آب و هوا، نتوانست سهمیه المپیک ۲۰۱۶ ریو را کسب کند.

به گزارش تبریزمن، روز نخست از مسابقات بین المللی دوومیدانی با کسب سه عنوان نخست در رشته‌های ۴۰۰ متر، پرتاب دیسک و پرش ارتفاع به پایان رسید.

عصر روز گذشته در جریان این مسابقات، در دوی ۴۰۰ متر نماینده ایران به عنوان دونده نخست از خط پایان گذشت. سجاد هاشمی آهنگری دارنده رکورد ملی این رشته با ثبت زمان ۴۶ ثانیه و ۲۷ صدم ثانیه گردن آویز طلا شد اما با توجه به اینکه رکورد ورودی المپیک ریو ۴۵ ثانیه و ۴۰ صدم ثانیه است، نتوانست سهمیه المپیک را کسب کند.

هاشمی رکورددار دوی ۴۰۰ متر کشورمان در المپیک ۲۰۱۲ لندن با رکورد ۴۵ ثانیه و ۸۱ صدم ثانیه ورودی A این مسابقات را به دست آورده بود.

در این ماده مهدی زمانی دیگر دونده کشورمان از دور رقابت‌ها کنار رفت.

در پرتاب دیسک، هر سه مدال این رشته به ورزشکاران کشورمان رسید. محمد صمیمی با رکورد ۶۳٫۷۶ متر قهرمان شد، محمود صمیمی با رکورد ۶۲٫۲۲ متر به مدال نقره رسید و بهنام شیری با رکورد ۶۰٫۴۸ متر بر سکوی سوم ایستاد.

در رشته پرش ارتفاع نیز عنوان های اول و دوم از آن ملی پوشان ایران شد. محمد رضا وظیفه دوست با ثبت رکورد ۲٫۱۵ متر به مدال طلا دست یافت. کیوان قنبرزاده با رکورد ۲٫۰۹  متر نایب قهرمان شد و پرنده اوکراینی بر سکوی سوم ایستاد.

در دوی ۱۰۰ متر بانوان مریم طوسی با ثبت زمان ۱۱:۸۴ ثانیه نایب قهرمان شد و مدال نقره گرفت. در این رشته دونده اوکراینی با زمان ۱۱:۸۱ ثانیه قهرمان شد و نماینده ترکیه با زمان ۱۱:۹۴ ثانیه به مدال برنز رسید.

در دوی ۱۰۰ متر مردان نیز، رضا قاسمی دونده المپیکی کشورمان با ثبت زمان ۱۰:۵۹ ثانیه بر سکوی سوم ایستاد و دوندگان اوکراینی با ثبت زمان های ۱۰:۴۸ ثانیه و ۱۰:۵۸ ثانیه عنوان های دوم و سوم را از آن خود کردند.

در دوی ۱۱۰ متر با مانع میلاد سیار نایب قهرمان شد.

گفتنی است در این رقابت‌ها ورزشکاران از کشورهای رومانی، اوکراین، عربستان، آذربایجان، هند، ایران و ترکیه در مواد مختلف با یکدیگر رقابت می‌کنند.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :