به گزارش تبریزمن، افشین روشن‌میلانی صبح امروز در حاشیه دوره‌های آموزشی راهکارهای کاهش تلفات انرژی که در برق تبریز برگزار می‌شد، اظهار داشت: شرکت توزیع برق تبریز با برنامه‌ریزی به عمل آمده از آغاز طرح جهادی کاهش تلفات، تلفات انرژی را از ۱۰٫۱۸  (ده و هجده صدم)در سال ۹۳ به حدود ۹ درصد کاهش داده است.

وی افزود: با تلاش همکاران برق تبریز امیدواریم در شش ماهه اول سال ۹۴ که به عنوان سال همدلی و همزبانی نامیده شده است به تکلیف تعیین شده در حرکت جهادی که ۸٫۵ (هشت و نیم)درصد است، دست یابیم.

مدیرعامل شرکت توزیع برق تبریز سال ۹۴ را برای شرکت توزیع نیروی برق تبریز، حرکت در جهت مدیریت ولتاژ با هدف کاهش تلفات فنی شبکه عنوان کرد و مطالعات امکان سنجی را لازمه ادامه مسیر کاهش تلفات انرژی دانست.

روشن‌میلانی تصریح کرد: سهم عمده‌ای از تلفات انرژی در شبکه‌های توزیع برق تبریز تلفات غیر فنی است که با انجام فعالیت های مجدانه در تست و بازرسی کنتورهای مشترکین، کنترل مضاعف فایل های قرائت با high – low  گیری و فیلترینگ متعدد اطلاعات مصرف، لوازم اندازه گیری مشکوک به خطا و یا دستکاری و تست مجدد آنها نتایج بسیار درخشانی در حصول اطمینان از صحت اندازه گیری انرژی بدست آمده است که اعمال صورت حساب‌های تفاوت مصرف انرژی بی‌سابقه در سال ۹۳ نشانگر این موضوع در برق تبریز است.

وی با بیان اینکه برق تبریز در حوزه محورهای فنی و مهندسی نیز در بین شرکت‌های توزیع برق کشور پیشتاز بوده است، افزود: استفاده از ترانس‌های کم تلفات در چند سال اخیر در برق تبریز متداول شده است.

روشن‌میلانی تاکید کرد: رعایت اصول مهندسی با رویکرد کاهش تلفات در طراحی شبکه‌های توزیع در برق تبریز نهادینه شده است به طوری که طول متوسط فیدرهای فشار متوسط در برق تبریز از طول متوسط فیدرها در سطح کشور بسیار پایین‌تر است و سطح مقطع هادی‌ها در شبکه‌های فشار ضعیف و فشار متوسط نیز غالبا مناسب هستند.

رئیس هیئت مدیره شرکت توزیع نیروی برق تبریز ادامه داد: در موضوع کنترل کیفیت تجهیزات نیز برق تبریز با هماهنگی و همکاری دفتر مهندسی، کمیته فنی و بازرگانی، کمیته فنی تجهیزات، کمیته بررسی تجهیزات آسیب دیده، کمیسیون تحویل و کمیسیون مناقصات شرکت و با اعمال سخت‌گیری‌های فنی در مراحل خرید و تحویل کالا و انجام تست‌های نمونه‌ای، امکان ورود تجهیزات بی‌کیفیت را به شبکه محدود نموده است.

وی ابراز امیدواری کرد که با توسعه ارتباط دانشگاه‌ها با صنعت برق بتوان مشکلات فنی شبکه‌ها را کاهش داده و در به روز رسانی اطلاعات کارشناسان فنی شرکت تلاش شود.

 


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :