فوتبال از هواداران خود زنده است. در مسابقات جام ملت‌های اروپا نیز شهروندان ۲۴ کشور شرکت‌کننده در این بازی‌ها برای پشتیبانی از ملی‌پوشان کشورشان راهی ورزشگاه‌ها شده‌اند.

تیم ملی فوتبال فرانسه امیدوار است که با برخورداری از امتیاز میزبانی و پشتیبانی هواداران خود برای سومین بار قهرمان اروپا شود. خروس‌های فرانسه در سال‌های ۱۹۸۴ و ۲۰۰۰ قهرمان اروپا شده بودند.

آلبانی از تیم‌هایی است که نخستین حضور خود در جام ملت‌های اروپا را تجربه می‌کند. شمار زیادی از هواداران تیم ملی آلبانی نیز برای پشتیبانی از ملی‌پوشان کشورشان راهی فرانسه شده‌اند.

سوئیس نیز با توجه به هم‌مرز بودن با فرانسه از حمایت هواداران زیادی برخوردار است. ملی‌پوشان سوئیس در نخستین دیدار خود در جام ملت‌های اروپا یک بر صفر آلبانی را شکست دادند.

اگر چه انگلیس مهد فوتبال است، اما موفقیت‌های بین‌المللی تیم ملی فوتبال انگلیس انگشت‌شمار بوده‌اند. انگلیس تنها یک بار به قهرمانی جهان دست یافت. هواداران

ولز نیز مانند آلبانی برای نخستین بار در مسابقات جام ملت‌های اروپا حضور دارد؛ رویدادی که خود دلیلی برای جشن پرشور هواداران تیم ملی این کشور است. حضور یکی از هواداران پستانک به دهن تیم ملی ولز نشان می‌دهد که ظاهرا فوتبال هم از لحاظ سنی مرز نمی‌شناسد.

تصویری از یکی از هواداران تیم ملی فوتبال اسلواکی که خود را به رنگ پرچم‌های این کشور آرایش کرده است.

تیم ملی فوتبال آلمان نیز از مدعیان شماره یک در مسابقات جام ملت‌های اروپا محسوب می‌شود. ملی‌پوشان آلمان در جام جهانی ۲۰۱۴ برای چهارمین بار قهرمان جهان شدند. هواداران ملی‌پوش آلمان حال امیدوارند که تیم‌شان در جام ملت‌های ۲۰۱۶ نیز برای چهارمین بار به قهرمانی اروپا برسد. تیم ملی آلمان در سال‌های ۱۹۷۲، ۱۹۸۰ و ۱۹۹۶ به قهرمانی اروپا دست یافته بود.

لهستان که در دوره گذشته به همراه اوکراین میزبانی مسابقات قهرمانی اروپا را برعهده داشت، در جام ۲۰۱۶ نیز حضور دارد و از هواداران آتشینی برخوردار است.

اوکراین که در دوره پیش یکی از دو میزبان جام ملت‌های اروپا بود، علیرغم پشتیبانی هواداران خود در نخستین دیدارش با نتیجه ۲ بر یک از آلمان شکست خورد.
ایرلند شمالی هم این بار در جام ملت‌های اروپا حضور دارد. هواداران ایرلند از حس و شور خاصی برخوردارند و با آواز‌های بی‌وقفه از ملی‌پوشان کشورشان حمایت می‌کنند، حتی اگر آنان گل‌های زیادی خورده باشند.
تیم ملی اسپانیا که در سال‌های ۲۰۰۸ و ۲۰۱۲ قهرمان اروپا شده بود، در جام ملت‌های اروپا ۲۰۱۶ مدافع عنوان قهرمانی است و اگر بتواند با پشتیبانی هواداران خود سومین بار پیاپی قهرمان اروپا شود، رکوردی به جای خواهد گذاشت که شکستن آن نسبتا دشوار است. تصویری از هواداران تیم ملی اسپانیا که خود را با لباس و کلاه‌ماتادورها آرایش و زینت کرده‌اند.
جمهوری چک در نخستین دیدار خود از اسپانیا، مدافع قهرمانی شکست خورد. پشتیبانی هواداران جمهوری چک از ملی‌پوشان این کشور نیز نتوانست مانع ناکامی مقابل اسپانیا شود.
تیم ملی ترکیه نیز یکی از شرکت‌کنندگان در این دوره از مسابقات است. ملی‌پوشان ترکیه علیرغم حمایت هواداران خود در پیکار مقابل کرواسی عملکرد موفقی نشان ندادند و در نهایت نیز یک بر صفر از حریف شکست خوردند.
ایتالیا اگر چه در این دوره از مسابقات جام ملت‌های اروپا در جمع مدعیان نیست، اما هواداران لاجوردی‌پوش‌ها امیدوارند که ملی‌پوشان کشورشان بتوانند خوش بدرخشند و تیم‌های حریف را غافلگیر کنند.
بلژیک نیز از کشورهای هم‌مرز با فرانسه محسوب می‌شود و از این رو جای تعجب نیست که شمار زیادی برای حمایت از
تیم ملی فوتبال سوئد یکی از دو کشور حوزه اسکاندیناوی است که در مسابقات ۲۰۱۶ حضور دارد. هواداران زردپوش‌های سوئد امیدوارند که تیم ملی کشورشان بتواند با درخشش زلاتان ابراهیموویچ مرحله گروهی را با موفقیت پشت سر گذارد.
کشور اتریش اگر چه با فرانسه هم‌مرز نیست، اما عده زیادی از شهروندان اتریشی برای پشتیبانی از ملی‌پوشان کشورشان و دیدن بازی‌های آنان راهی فرانسه شده‌اند.
پرتغال نیز از کشورهایی است که فوتبال در آنجا حرف اول را می‌زند. ملی‌پوشان تکنیکی پرتغال نیز امید بزرگ فوتبال‌دوستان این کشور هستند. حضور کریستیانو رونالدو در ترکیب تیم ملی پرتغال امید طرفداران این تیم به موفقیت در جام ۲۰۱۶ را دوچندان کرده است.
ایسلند نیز دیگر کشور اسکاندیناوی است که در جام ملت‌های اروپا شرکت جسته است. شمار زیادی از شهروندان ایسلند برای پشتیبانی از ملی‌پوشان کشورشان راهی فرانسه شده‌اند.
تیم ملی مجارستان یکی از نمایندگان شرق اروپا در جام ملت‌های ۲۰۱۶ در فرانسه است. تصویری مشترک از هواداران تیم‌های ملی مجارستان و اتریش پیش از برگزاری دیدار ملی‌پوشان دو کشور.

Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :