رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی تبریز با بیان اینکه افزایش توسعه مساحت بیمارستان مرند در دستورکار قرار دارد، گفت: ضمن خرید تجهیزات به مبلغ ۵۰ میلیارد ریال در طول سه تا شش ماه آینده سال جاری بخش تصویربرداری (MRI) این بیمارستان راه اندازی می شود.

به گزارش تبریزمن، محمدحسین صومی روز جمعه درحاشیه بازدید از مراکز بهداشتی درمانی شهرستان مرند در گفتگو با خبرنگار ایرنا با اشاره به افزایش مساحت بخش اورژانس بیمارستان حجت کوه کمری گفت: یکی از اهداف توسعه مساحت بیمارستان افزایش دو برابری بخش اورژانس این بیمارستان است که در طول ماه های آینده این امر نیز محقق خواهد شد.

وی با تشریح اهداف اصلی توسعه بیمارستان آیت الله حجت کوه کمری مرند افزود: احداث ساختمان اداری و پشتیبانی به مساحت یک هزار و ۱۰۰ مترمربع ، افزایش تخت های بستری بیماران از ۱۲۰ به ۱۷۰ تخت از جمله اقدامات صورت گرفته در توسعه بیمارستان خواهد بود.

رییس دانشگاه علوم پزشکی تبریز در مورد درمانگاه تخصصی در حال ساخت مرند نیز اظهار داشت: این درمانگاه در سه طبقه به مساحت دو هزار و ۷۰۰ مترمربع با اعتبار ۱۲۰ میلیارد ریال در دهه فجر امسال بهره برداری شده و با شروع به کار این درمانگاه تخصصی حجم مراجعین به بیمارستان حجت کوه کمری سه برابر کاهش خواهد یافت.

صومی ضمن بازدید از مجتمع عالی آموزش سلامت مرند نیز گفت: این مجتمع به صورت موقت در جهت پذیرش دانشجو در مقطع کاردانی در دو رشته فوریت های پزشکی و آزمایشگاهی با ظرفیت ۴۰ نفر دانشجواز مهر ماه سال جاری با پذیرش دانشجو شروع به فعالیت خواهد کرد تا در طی دوسال آینده مکان مناسبی توسط فرمانداری و سازمان مسکن و شهرسازی شهرستان مرند طراحی و ساخته شود.

مساحت بیمارستان آیت الله حجت کوه کمری شهرستان مرند ۳۵۰۰ متر مربع است.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :