انتشار فیش‌های حقوقی غیر متعارف  چند مدیر، افکار عمومی را جریحه‌دار کرده و به سوژه‌ای برای مخالفان دولت بدل شده تا این گونه القا کنند که این دولت نیز آن گونه که تصور می‌کردند یا ادعا می‌شد پاک‌دست نیست و اگر در دولت قبل اختلاس‌های سه هزار میلیارد تومانی اتفاق افتاد در این دولت نیز با پدیده حقوق (های) نجومی رو به رو هستیم.

تبریزمن، سرویس سیاسی: طی هفته های اخیر جنجال فیش های حقوقی منتشر شده از برخی مدیران، سر و صدای بسیاری به پا کرد و جمع کثیری از مردم نسبت به این حقوق های نجومی اعتراض کردند.

این موضوع باعث شده تا به قول معروف تر و خشک با هم سوخته و اعتماد مردم نسبت به مدیران و مسئولین خود از بین برود. از طرف دیگر نیز تبدیل به دستمایه ای شده تا برخی فرصت طلبان سوء استفاده گر، چماق خود را بر سر دولتی بزنند که حاصل اعتماد میلیون ها ایرانی است و عملکرد آن را زیر سوال ببرند.

برخی ها بدنبال آنند تا بگویند اگر در دولت قبلی اختلاس، رانت، پاداش های نجومی و فساد اداری وجود داشت، در دولت جدید نیز این قبیل موضوعات به واسطه فیش های حقوقی چندین میلیونی پی گیری می شود.

با این حال رئیس جمهور در قبال این نوع حملات به دولت، گفت:

« اگر چه ممکن است با مقررات به جا مانده از دوره های قبل توجیه پذیر باشد ولی با موازین عدالت و تعهد در قبال بیت المال و منشور اخلاقی دولت ناسازگار و غیر قابل قبول است و حتی در برخی موارد سوء استفاده از اعتماد دولت به شمار می رود».

این قبیل فیش های حقوقی در دوره های قبلی نه تنها وجود داشته اند، بلکه در دوره قبل ریاست جمهوری شدت گرفته و حتی برخی از مدیرانی که حق بیت المال را پایمال کرده اند، بازمانده این دولت می باشند و از اعتماد دولت فعلی و ملت سوء استفاده کرده اند.

نا گفته پیداست که نباید آبروی یک دولت و امید مردم یک کشور به عدالت، صداقت و تلاش مسئولینش، به واسطه فیش حقوقی چند مسئول خطاکار از بین برده و به آن گره زد و در پی جنجال و بحران زایی بود، اما برای شفاف زایی بیشتر اقداماتی لازم الاجرا هستند.

کمپین های مختلفی در نهاد ها و حتی شهرهای کشور ایجاد شده اند و در آن مدیران و مسئولین مختلف فیش های حقوقی خود را منتشر کرده و در دید عموم ملت قرار دادند. این موضوع برای مسئولینی که به صورت مستقیم با بیت المال سر و کار داشته و امکان سوء استفاده احتمالی برای آنان وجود دارد، در شرایط فعلی می تواند در آرام کردن فضا و بارگرداندن اعتماد مردم به خدمتگزاران خود بسیار موثرتر باشد.

در این میان، دعوت از مسئولین و مدیران استان آذربایجان شرقی اعم از مسئولین شهری، مدیران دولتی، قضایی و حتی نمایندگان مجلس برای در دید عموم گذاشتن فیش های حقوقی خود امری شایسته می نماید.

همانگونه که پیش از این گفته شد، چنین تخلفات و حقوق و مزایای نجومی مختص زمان حال و دولت فعلی نیست، اما جنجال و پرداخت رسانه ای بیش از حد معمول به آن نتیجه برخی سیاست ها و هدف گذاری ها در جهت تخریب وضعیت فعلی و برای دست یافتن به اهداف آینده بعضی ها می باشد که واکنش قاطع دولت و نیز همکاری مسئولین و مدیران در بدنه آن با انجام اقداماتی چون انتشار فیش های حقوقی خود، می تواند در این زمینه از تخریب بیشتر جلوگیری کند.

حال باید منتظر ماند و دید که آیا مسئولین دستگاه ها، سازمان ها و نهادهای دولتی و غیردولتی در استان که به هر نحو وابسته به بیت المال هستند، حاضرند فیش های حقوقی خود را به شکل داوطلبانه منتشر کنند تا برای افکار عمومی شفاف سازی شود و مشخص گردد که همچون مدیران پایتخت نشین از منسب و موقعیت خود سوء استفاده نکرده و حقوق و مزایای چند ده میلیونی و نجومی دریافت نمی کنند…

پایگاه خبری تحلیلی تبریزمن آمادگی خود را برای انتشار فیش های حقوقی مدیران و مسئولان برای آگاه سازی مردم، اعلام می کند.

مدیران و مسئولان برای همین منظور می توانند فیش حقوقی خود را از طریق نمابر به شماره ۳۵۵۶۸۷۲۹ و ایمیل به آدرس info@tabrizeman.ir و یا به صورتی تلگرامی به آیدی  https://telegram.me/news_tabrizeman  ارسال کنند.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :