صادق نجفی گفت: در بین مسئولین استان همکاری و هماهنگی خوبی برای استفاده از تولیدات بومی و عمل به اقتصاد مقاومتی وجود دارد.

به گزارش تبریزمن، صادق نجفی، شهردار تبریز در دومین همایش ناب سازی مصرف انرژی گفت: برگزاری چنین همایش هایی از طرف بخش خصوصی باعث افتخار ما می باشد و نمایانگر آن است که شرکت های ما هم به یک بلوغ رسیده و در مسائل بین المللی مشارکت می کنند.

وی ادامه داد: طی روز های گذشته همایشی در شهر میلان ایتالیا با حضور شهرداران تعدادی از بزرگترین و پیشرفته ترین شهرهای جهان برپا شده بود که بنده به عنوان نماینده شهرداران خاورمیانه در آن شرکت کرده بودم، در خصوص همین موضوع انرژی و مسائل پیرامون آن بود. امیدواریم در آینده همایش‌های ما با وسعت تر شده و در سطح بین المللی برگزار شوند که بدون شک افتخاری بزرگ برای آذربایجان و کشور خواهد بود.

شهردار تبریز در ادامه اظهار کرد: تبریز، افتخار ایران اسلامی و میزبان گردشگران جهان اسلام در سال ۲۰۱۸ باید از تکنولوژی های جدید بهره برده و در این عرصه پیشتاز باشد. یکی از کارهای اساسی که می توان انجام داد، در عرصه انرژی و مصرف بهینه آن می باشد.

IMG_2737

وی در ادامه گفت: خلاصه اقتصاد مقاوتی استفاده از توان تولید داخلی با نگاه به تکنولوژی های روز دنیا می باشد. خوشبختانه در بین مسئولین استان همکاری و هماهنگی خوبی برای استفاده از تولیدات بومی و عمل به اقتصاد مقاومتی وجود دارد.

نجفی افزود: در سه سال گذاشته ما نزدیک به ۵ هزار میلیارد در حوزه عمرانی هزینه کرده ایم، بالای ۹۵ درصد مصالح مورد استفاده در این پروژه ها از تولیدات استان بوده، روزانه ۳۲۰۰ نفر از مردم تبریز و حومه در حال کار روی پروژه های ما هستند، کارخانه های زیادی از این طریق فعال شده اند و این آمار ها بخوبی اعتقاد ما مبنی بر استفاده از نیروی کار داخلی را نشان می دهد.

شهردار تبریز در پایان گفت: ما در کنار چنین همایش ها و شرکت هایی هستیم، تکنولوژی هایی که می توانند در راستای توسعه شهرمان استفاده شوند، مورد حمایت ما واقع خواهند شد مخصوصا در حوزه انرژی که متاسفانه وضعیت خوبی نداریم و ما و شما باید در کنار هم نسبت به اصلاح این مسئله تلاش کنیم.


Galaxy S7 - 944 x 150

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :